Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskám egyik szeme begyull...

Kismacskám egyik szeme begyulladt, szinte biztos, hogy macskanátha miatt. Ki lehet-e tisztitani otthon?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, de ez undorító lesz, úh csak az olvassa, aki bírja az ilyeneket!

Még elöljáróba: A vidd állatorvoshoz és hasonlókat nem kérem, ezt én is tudom, és fogom is, de jelenleg nincs rá módom (ezek befogadott macskák, gondolom, jobb ha életben hagyom őket, mintha agyonütöm). Azt is tudom, hogy a macskanátha odahaza nem gyógyítható.


Tehát: pár napja az egyik szeme borzalmasan bedagadt (8 hóbnapos kb.), gennyes, szivárgott is belőle (előtte vér is folyt belőlük!), de mostanra beszáradt és nagyon komolyan feldagadt a bőre alatt az egyik szeme.

A kérdésem: Mivel és hogyan tudnám ezt a rászáradt gennyet megpuhítani valahogy, hogy le tudjam róla szedni, meg hogy kifolyhasson ami alatta van? Karmol mind a 4 lábával, nyilván fáj neki nagyon. Csak komoly válaszokat. Kösz!



2013. júl. 25. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

...a foldagadt bor alatt genny van ?

areknyi kamillaviragbol eros teat fozni.mikor felig kihul, vattat belemartani, ezzel torolgetni a szemet, komosni vele. persze, eloszor jo lenne kinyomni a gennyet (nem is annyira undorito)...


kamillateat gyogyszertarban, lelmizeruzletben kapni. en a mezon szedtem most is nyilo kamillaviragot, segitett a cicamnak a gennyes szemet torolgettem vele.

2013. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyszer próbáltam otthon gyógyítgatni a macskámat, mondván, hogy majd másnap dokihoz viszem. Mondanom sem kell hogy nem érte meg a reggelt. Kezdésnek azt tanácsolnám, hogy menj el egy állatpatikába és kérj tanácsot, hátha tudnak valamit adni, amíg eljutsz velük az orvoshoz.
2013. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Van kamillám. Csak azt nem tudom, hogy borogassam, mikor nem enged a szeméhez nyúlnom (másikhoz enged). És hát a macska hajlékony, nem iazán tudom, hogy lehetne rendesen meg- vagy lefogni. És picike is még, nem akarom, h kára legyen, ha erősen megmarkolom. És biztos, h fáj is neki, egy rendes kis golyóbis alakú a fél feje. És a szemét se szeretném megsérteni... : (
2013. júl. 25. 16:12
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es: Mint írtam, nem tudok elmenni sehova. Ahol én vagyok, ott meg nincs állatpatika. Ha lenne, nem ide írtam volna. Ez amúgy ettől függetlenül normális: eszik, iszik, tud menni, ugrani, bár jobbára alszik (dehát a többi is), lát is, elég dagi, nem fogyott, nem nyervog, láza sincs, stb. Csak sztem segítene neki, ha kifolyhatna a genny és nem nyomná, meg nem fertőzné.
2013. júl. 25. 16:15
 5/15 anonim ***** válasza:

...turelem kell hozza, az biztos. en ugy csinalnam, hogy naponta tobbszor kozelitenek, ernek hozza a vattaval a szemehez - igy talan kisse hozzaszokna, es nem esne panikba.


azert tobbszor, mert amint elugrana, hagynam, nem ellenkeznek vele. kesobb elfeledkezne rola, es ujra hozzaernek. ha nyugodt allapotban van, szundit, olyankor ovatosan. tehat nem ugy, hogy eloszor lefogom ot. napokig mehet igy a dolog, de meglesz az eredmenye.

2013. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy otthon kamillázgatjátok, de ha tényleg macskanáthás, akkor antibiotikumra van szüksége!!! Ezért mondtam, hogy menj el patikába, esetleg kérj meg egy ismerőst, hogy ha arra jár ugorjon be neked. Egy gennyes, vérző szemű macskát, nem lehet kamillával meggyógyítani.
2013. júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Állatgyógyszertár minden városban van, úgyhogy az sem lehet kifogás, ha az Alföldön laksz. De akármilyen kis település legyen is, mindenhol van helyi állatorvos. A macskanátha nem gyógyítható kamillácskával és kenegetéssel, és ha tovább húzod az időt, és nem kap szakszerű ellátást, akkor belehalhat. Lehet, hogy nem ütötted agyon (ahogy írtad), de ha már befogattad, akkor felelős vagy érte, ugyanúgy, mint ha a gyereked lenne. Vagy őt is hagynád szenvedni, ha nem lenne 100 méteres körzetben orvos?
2013. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig én sem tudok mást írni, mint hogyha segíteni akarsz neki akkor felhívod a legközelebbi állatorvost, és kimegy, ha te nem tudnál menni. Ha a pénz a gond akkor kérd hogy később fizethess vagy részletekben, ez sem szokott gond lenni, én sem fizettem még sose pont akkor mikor dokit hívtam, mivel sose akkor betegek mikor nekem pénzem van. De a kezeléssel nem lehet várni, rosszul hangzik amit leírtál, el is veszítheti a szemét vagy belehalhat ha komoly a baj. Ezen kamillával meg ilyesmikkel nem igazán lehet segíteni. Állatvédők is biztos segítenek ha szólsz nekik, és te nem tudsz semmit tenni.
2013. júl. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem az, hogy kamillaval nem lehet rajta segiteni, az tevhit es negativ bealitottsagu elvaras. Lehet hogy nem segit, de meg mindig ott az 50 szazalekos rewmeny, hogy segit. Nem tudhatjuk elore, hogy mi fog tortenni, foleg ha ki se probaljuk.


Tudom, milyen frusztralo erzes az, amikor nem lehet allatorvoshoz vinni, kulonbozo okok miatt.

Nagyon drukkolok a cicanak es tulajdonosanak.

2013. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"...Szerintem az, hogy kamillaval nem lehet rajta segiteni, az tevhit es negativ bealitottsagu elvaras..."


A szemgyulladás tüneteit rövid időre enyhítheti, de a macskanátha nem azonos egy egyszerű náthával, hanem egy komoly betegség, amibe orvosi kezelés nélkül belehal a cica. Ha nem segít a gazdája (teljesen mindegy milyen okból) azzal halálra ítéli az állatot, de előtte csak meghosszabbítja a szenvedéseit.

2013. júl. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!