Kezdőoldal » Állatok » Macskák » DEPRESSZIÓS MACSKÁM? MIT TEGYEK?

DEPRESSZIÓS MACSKÁM? MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés
A fiú cicám (Maszat) 6 hetesen került hozzám, és sosem volt az a dörgölőzős, dorombolós fajta. Később (amikor egy éves lett) a suli miatt nem tudtam vele annyi időt tölteni mint régen, ezért hoztam mellé egy kislány cicát. 2 nap alatt lebunyózták amit kell, utána már egymást nyalták. Első 2 hétben Maszatot mintha kicserélték volna: kedveskedő bajnok lett belőle. 2-3 hét múlva alább hagyott a lelkesedése és újból az a semmittevő macska lett, aki volt. Ritkán dörgölőzik, alig lehet "rávenni" arra, hogy doromboljon, eszik és iszik rendesen (kis husi), de sokat döglik a földön. Játékra rá lehet venni, de amikor a kiscica csatlakozik, akkor általában arrébb húzódik és csak nézi a játékot. Emellett néha félre kakil-pisil, és nem hat a nevelés. Fizikailag egészséges. Ivartalanított. Lehet, hogy a cicám depressziós? Tegyek ki több almostálcát? Aggódom nagyon, sok tippre, javaslatra, tanácsra lenne szükségem. És Akinek van ilyen tpasztalata kérem ossza meg velem!!! Köszönöm.
2013. júl. 26. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Sanos előfordulhat, az én cicám is hajlamos a depresszióra. Ilyenkor ráadásul hajlamos a hólyaggyulladásra, amit kezelni kell. Első jele szokott lenni a gyakrabban és máshová pisilés.

Ha látom, hogy rossz kedvű, macskamenta spray-t szoktam fujkálni, attól eufórikus, boldog állapotba kerül.

Fressnapf áruházban lehet kapni.

Hozzáteszem, egyszer emberi antidepresszáns gyógyszerrel akarták kezelni, de azt nem voltam hajlandó adni neki.

2013. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
18%
Hozz még pár lánymacsekot :D Szerintem hiányzik neki a szex, több macsekkal.Vagy lehet hogy a kandúrokhoz vonzódik és fél neked bevallani.
2013. júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy szexhiánya van. Annyit tehetsz hogy próbálsz minél többet foglalkozni vele, lehetőleg úgy hogy a lánymacskák ne legyenek ott. Az én kandúrom is nagyon féltékeny már akkor is ha megsimogatok egy másik macskát. Ez nem fog egyik napról a másikra menni. Türelmesnek kell vele lenni.
2013. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kettes, meg jo, hogy irta, hogy ivartalanitott...


Kerdezo, lehet, hogy csak nagyon melege van, viszont a tobb (most csak egy van?) almostalca jo otlet.

Es kicsit kevesebb kaja, az legtobbszor csodara kepes :)

2013. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2 almostálca van, de akkor installálok egy harmadikat is a problémás sarokba, hátha hat. Akkor lehet, hogy csak lusta, mert husi??? Nem hiszem, hogy féltékeny, mert nem támadja meg a kicsit, csak éppen nem nagyon akar szeretetet (jól írtam vajon...? túl sok a "tet")

Vagy lehet hogy pont így fejezi ki a féltékenységét??

néha azt kívánom bárcsak beszélőgépre lenne kötve mint hawking professzor... Akkor érteném pontosan mi a baja. Azért köszi a tippeket :) ha van még bármi, ne tartsátok magatokban!!! Mindent hallani akarok :D

2013. júl. 26. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!