Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam kintről...

Hogyan szoktassam kintről bentre a cicámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Van egy cicánk Koni .Ők hárman voltak testvérek DE KETTŐ AZ ENYÉM VOLT ŐK ELKOBOROLTAK :(. Megnőtt , Ez már a második vemhessége .Elsőre 4 született Abból 1 maradt 2 örökbe adtunk 1 AMI AZ ENYÉM VOLT ELKOBOROLT :(.Most 5 lett és van egy cica amit nagyon szeretnék megtartani .DE ehez bent kell lenni e mert nem szeretném ha elmenne. Nem tudom jó az neki ha egész nap bent van ? Hogyan szoktassam be ? Létszíves segítsetek előre is köszönöm ! :)

#cica kintről bentre szoktatás
2013. júl. 26. 11:29
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
IVARTALANÍTS! Szerinted miért kóboroltak el? Hány elkóborolt macskát akarsz még? Lehet autó ütötte el őket, vagy más kandúrktól összeverve szenvedtek valahol mielőtt meghaltak. Ivartalanzts, és utánna mehet a beszoktatás.
2013. júl. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit durva volt . Igen de két macskát ki ivartalanitani nem kis pénz . Mert az anyukát is kiivartalanitjuk .
2013. júl. 26. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
úgy szoktasd h ivartalanítás valamint nem engeded ki.
2013. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát az ivartalanításra annyit,hogy lehet neki venni fogamzásgátlót,300 ft körül van 1 dobozzal és megvan h milyen időközönként kell neki adni negyed szemet,és akk nem jön rá a "kandúrozás". :)

A beszoktatást pedig úgy oldd meg,hogy vigyél be neki almot,és mutasd meg neki(nem feltétlenül kezdi el rögtön azt használni,legyél vele türelmes.Ha máshol kezdi el végezni a dolgát egy picit legyints a fejére és tedd az alomba,hamar megfogja tanulni),arra figyelj,hogy mindig legyen neki tiszta alom mert az agyonhasználtba ár nem mennek bele(az enyém konkrétan max 2x hajlandó használni 1 almot).Legyen neki mindig friss kaja és friss víz.Vegyél neki 1 cicahámot és vidd ki minden nap.

Meg hát sok minden függ attól,hogy mennyi idős a cica.

Az enyém nagyon picike volt,kb fél éves koráig nem mehetett ki,utána kivittem,de figyeltem rá h ne magától menjen ki,hanem én vittem ki és én hoztam be,ezt annyira megszokta,h most már csak akkor megy ki ha kint vagyok és ha bejövök bejön ő is. :) (1 éves és 3 hónapos jelenleg ^^)

Ha bármi kérdésed van,írj nyugodtan. :)

2013. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Első vagyok. Azért volt dúrva, mert sajnos szép szóval már próbáltam/próbálták, és nem ment. Gondolom te is láttál már ivartalanításra vonatkozó plakátokat, és nem tettél semmit. HA pedig nincs pénzed, van injekció is, ami olcsóbb, és megoldást jelent addig, míg összegyűjtöd a pénzt. + rengeteg ingyenes ivartalanítási akció van, vagy ha nem is ingyenes, kedvezményes. Azért volt dúrva, mert számos felelőtlen ember van, aki aztán az állatvédők nyakába varja a kismacskákat, vagy sorsukra hagyja. És igen, mondhatod, hogy te szereztél nekik gazdit, de nem lett volna jó érzés ha 2-3 menhelyi cicát mentesz meg? Azzal, hogy te szaporítasz, tőlük veszed el az esélyt az örökbefogadásra. Azért volt dúrva, mert meg kell értened, miért tartunk ott, ahol. Javaslom, hogy gyűjts pénzt hamar, vagy keress állatvédő szervezetet,aki talán segíteni tud, és nemtől függetlenül, mindet ivartalanítsd.
2013. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanításban vannak támogatások,akciók.Én pl hasonló helyzetben voltam mint Te,ellett a macska minden évben,alig tudtuk elpasszolni a kiscicákat..aztán egy menhelyes hírdetésnél volt egy olyan,hogy a túlszaporodás (ebből következő állat kidobálás,megölés,kínzás stb.) ellen akciókat csinálnak néha az állatorvosok bizonyos helyeken.Ennek utána kell sajnos nézni.Nekem mázlim volt,mert jelképes 1000 ft-ért ivartalanítottak 1 cicát,a másikat viszont 3000-ért mert +2000 ft ha vemhes már a macska.Nézz utána ezeknek az akcióknak!
2013. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Valletta ***** válasza:

Az ivartalanítás hozzátartozik a felelős állattartáshoz, így amilyen hamar csak lehet, műttessétek meg őket. Ti tudjátok, mennyit ér nektek a macskáitok élete.


Beszoktatni nem nehéz, de türelem kell hozzá, mert a macska nyávogni fog, hogy kimehessen. Semmiképp nem szabad kiengedni és meg fogja szokni, hogy mostantól bent van a helye. Segíthettek neki azzal, hogy játékokat kap, legyen az akár csak egy wc papír guriga vagy egy papírgalacsin, bármi. Vegyetek neki kaparófát is, a macskaalmot pedig csak meg kell nekik mutatni és maguktól rámennek majd.

2013. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek Majd még meglátom hogy lesz !
2013. júl. 26. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!