Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S!? Gond van a perzsámmal!

S. O. S!? Gond van a perzsámmal!

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves nőstény Perzsa cicám. Még kis korában egy menhejről fogadtam örökbe. Eddig a szüleimnél éltem akik nem engedték ,hogy a PERZSA szobacica legyen. Nem volt szabad bent lennie. Most ,hogy saját lakásom lett beszoktattam őt a házba . A proléma ,hogy mivel kinn volt jó ideig most rühes a füle és olyan ápolatlanul néz ki. Mindennap 3 szor fésülöm de a feje akkor is kócos marad. Van valami házi mód a rühesség ellen????

2013. júl. 26. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy összeg elvinni orvoshoz aki szakszerűen kitisztítja a fülét és felír vagy ad olyan fülcseppet ami jó atkára.
2013. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az állatorvost kellene megcélozni, utána lehet kezelni speciális samponnal, a fülét pedig fülcseppel. Lehet kapni állatpatikában olyan cseppet, ami kioldja a szennyeződéseket.
2013. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam ,hogy arctisztitó szerrel kell kenyeketni a fülét.
2013. júl. 26. 13:20
 4/7 Arimateia ***** válasza:
100%

Szerintem kezdd az új életed felelős állattartással és vidd el a macsekot állatorvoshoz. A fülrühesség kezelése nem egy nagy összeg, azon kívül:

Oltása megvan? Mikor volt féreghajtva? Kapott egyéb élősködők (pl. bolha) elleni kezelést? Ivartalanítva van?

Ezeket már csak magad miatt is érdemes lenne rendezni, elvégre te fogsz vele élni.

2013. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezek közül minden megvan.
2013. júl. 26. 14:41
 6/7 Vicuska87 ***** válasza:

A szőrét le kell nyíratni kozmetikussal...majd a visszanővéstől folyamatosan ápolni fésülni!


A fülével pedig egy állatorvost felkeresni, anélkül nem fog menni, ezek élősködők amikkel fel kell venni a harcot!

2013. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon szivesen hozzájárulnék az új lakásodhoz 2 könyvvel. már ha van egyáltalán könyvespolc
2013. aug. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!