Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A két macskabudi sem elég neki?

A két macskabudi sem elég neki?

Figyelt kérdés

Kedves Állatbarátok!


Tudom, hogy már szerepelt az oldalon ehhez hasonló kérdés. Én mégis a tanácsotokat kérem.


Két cica boldog tulajdonosa vagyok. Az egyik ivartalanított kandúr. Vele semmi probléma. A másik kislány(szintén nemző képtelen). Szobatisztaként került hozzám. Így is volt...félig. Ugyanis annak ellenére, hogy bejárt kakilni és pisilni az alomba, azért a folyó ügyeit a lakás különböző pontjain is intézte. Illetve ezt csinálja a mai napig is. Kedvenc helye a bejárati ajtó és a szoba ajtó előtti rész. Ha valami lekerül a földre, legyen az ruha, papír, akármi és későn veszem észre, az tuti, hogy már rápisilt. Az is előfordult már, hogy a kajája mellé piszkított...

Eléggé unalmas már az állandó hugyszag a lakásban. Azt gondoltam, majd az ivartalanítás után jobb lesz a helyzet. Hát nem lett.

Valami ötlet? Előre is köszi!


2013. júl. 26. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami baja van.

Ugyan nem vagyok macskás gazdi, de hallottam, hogy a macskák így próbálják jelezni neked, ha betegek... nem akarlak megijeszteni, de lehet el kéne vinned dokihoz kivizsgáltatni.

2013. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Viselkedés probléma.

Az én sziámim is ezt csinálja-

Ha leteszek egy melegítőt a székre, odamegy,t elenyomja.

Az ágytakarót detto.


Sokat kell vele foglalkozni, hogy biztonságban érezze magát és érezze hogy szeretitek.

És akkor ritkulni fognak a pisilések.

2013. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valahol hallottam olyat (azt hiszem macskákra vonatkozott), hogyha két cica van, akkor 3 wc kell neki. Tehát eggyel több mint ahány cica van.


Valaki javítson ki ha rosszul emlékszem. De szerintem egy próbát megér, hátha bejön.

2013. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:
48%

Egy alom bőven elég két macskának, de maximum kettő.


Én megnézetném orvossal, mert ha a vizelést fájdalom kíséri, igyekeznek elkerülni azt a helyet, ahol a fájdalom éri őket, jelen esetben az alomtálcát. Ez magyarázná azt is, hogy a kakát az alomba rakja. Gyakori a húgykő, megérné megnézetni.

2013. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vicuska87 ***** válasza:
74%

Állatorvoshoz vinném, lehet felfázás, húgykő, vesegondok.

Az is lehet hogy alom minősége nem tetszik neki(szilikonos, csomósodó)

2013. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Maxitabi ***** válasza:
Valóban próbáld meg a harmadik alomtálcát,nálam sokkal kevesebb lett utána a nőstény cica "jelölése". Mivel nem egészségügyi probléma nálunk sem - pszichológiai,ezért sok mindent próbáltam. Az is javított a helyzeten, hogy sok a simi, vele való foglalkozás,játék, de teljesen nem szűnt meg sajna.. (nálunk kanapé a kedvenc) nem akarlak elkeseríteni..
2013. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom a harmadik alomtálcát. Úgyis van egy talonban.:)

Mindenkinek köszönöm a válaszát! Megbeszélem az állatorvosommal a teendőket. Egy kivizsgálás sosem árt.

Egyébként az idősebbik cicusom vesebeteg sajnos. De ő teljesen szobatiszta. Szerintem a pici csak rosszcsont egyszerűen :)

2013. júl. 26. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!