Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim döglött patkányt...

A macskáim döglött patkányt ettek. Mit tegyek? Lehet tőle bajuk?

Figyelt kérdés
Tegnap láttuk, hogy a szomszéd macska fogott egy patkányt és elvitte. Reggel a szomszéd előtt láttam (valószínűleg ugyan azt) a patkányt, délután mikor jöttem haza, már a legyek lepték. Ma este mikor mentem ki láttam, hogy az egyik cicám eszik egy patkányt, kimentem, megnéztem, és már nem volt a szomszéd előtt a döglött, akkor gondoltam, hogy lehet most fogta. Felénél kb abbahagyta, akkor néztem, hogy a tetemben már mászkáltak a kukacok, úgyh valószínű a tegnapi dögöt találta meg. Elindultam ásóért, hogy elásom a "maradékot" de addigra ment a másik cicám (aki egyébként kiscicákat vár), elvitte, és nem bírtam elszedni tőle, így megette a másik felét. Szerintem nem volt mérgezett, mert tudtommal mi (pont a cicák miatt) nem mérgezzük őket (és a szomszédok sem), és azt is hallottam, hogy a macska megérzi, ha mérgezett a patkány, és akkor nem eszi meg. Viszont engem a kukacok is aggasztanak. Adtam nekik tejet, mert hallottam, hogy az segíthet. Mit tegyek még? Lehet valami bajuk? Vidéken élek, itt nincs ügyeletes állatorvos...

2013. júl. 26. 21:59
 1/5 intrepid ***** válasza:
42%
Semmit ne csinálj, rühes dögök mindent kibírnak, szeretném, ha csak tizedannyira lenne erős az immunrendszerem.(szeretem a mirrmurrkákat)
2013. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fúj, hát van gyomra a cicáidnak. Szerintem nem lesz tőle bajuk. A macskáknak nagyon jó a szaglásuk, tudják, hogy mit ehetnek meg és mit nem. Ne aggódj, de azért tartsd őket szemmel.
2013. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szántóvető ***** válasza:

basszus ez tiszta horror,meg is éheztem.

nem lesz semmi bajuk a cicóidnak bár valószínű hogy az a patkány aminek nekiestek már több napja elhullott.tejet adhatsz nekik,legalább változatosabb lesz az étrendjük.

2013. júl. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem lesz semmi bajuk a macskák olyan szemeteket is megesznek amire nem is gonfolnál pl.: az enyéim nikecel papír föld.
2013. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem hiszem hogy bajuk lenne tőle, de a kukacokat biztos megették, erre egy egyszerű féreghajtót adjál nekik. A vemhes cicának is lehet. Állatorvosnál 300-600 ft körül szokott lenni.
2013. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!