Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talaltam egy kismacskat egy...

Talaltam egy kismacskat egy zsakban?

Figyelt kérdés

sziasztok!

eloszor is bocsanat az ekezetekert de telorol vagyok.

Az lenne a problemam hogy 2-3 hete kimentem a lovammal terepre es a pusztaba a tuzo napra egy zsakba kotozve talaltam egy nagyon kedves kiscicat kb. 2-3 honapos lehet.

Hazahoztam,viszont nekem van egy 5eves rottweilerem aki gyuloli a macskakat.

es van 2 szobakutyam akikkel nagyon jol kijon mindig jatszanak,lese lehet oket loni :)

Csak amikor elmegyunk itthonrol a cicat kirakjuk a garazsba,ahol ugymond nincs rossz helye mert nagyon nagy helyseg huvos van es eltudja magat foglalni,van neki kajaja,tej,viz,alom,kishaz es jatekok szoval elvan de a rotim tudja hogy ott van es egyszeruen a garazs ele horgonyzott....

egyszeruen nem lehet elhivni csak ha kaja ido van vagy setalni megyunk.

Ma pedig tudni kell,hogy van egy 2reszes ablak a garazsnal amin nem lehet belatni mert sotetitett de a rotim reggelre betorte az egyik felet es megkellett muteni a labat mert tele ment szilankkal.

Nem szeretnek kiserletezni hogy mikor szalad ki a cicus a kutyam szajaba es azt sem szeretnem hogy a kutyam meg nagyobb kart tegyen magaba.

Viszont mamamnak van 4 macskaja es egy nemetjuhasz kutyaja ami egyszer megturi a macskait egyszer meg kergeti oket,de tudjak a macskak hogy nem kell a kozelebe menni vagy rohanhatnak ....

a kutya kicsin kerult oda a macskak meg mar megvoltak igy gondolom ezert nem kap egybol verszemet ha meglatja oket viszont az idegen macskakat kergeti...nemtudom mitcsinalna veluk mert meg nem kapott el egyet se de szerintem megolne.

Ha atvinnem mamamhoz a cicat szerintetek tudni fogja a macska hogy elkell kerulnie azt a kutyat?

mert nalunk nem volt meg ilyen helyzetbe.

nem koti a kutyakhoz a veszelyt inkabb csak a jatekot es mindig megy az ember utan...

illetve befogadna a tobbi macska?vagy ok is bantanak?

nemtudom mitcsinaljak mert en nem szeretnem szenvedtetni,olyan helyet akarok neki ahol boldogan elhet ,kedvere maszkalhat es ahol szeretik,de senkinek sem kell macska... :(

menhelyre meg nemfogom bevinni.

megprobaljam mamamnal vagy mitevo legyek?

elore is koszonom a valaszokat!



2013. júl. 27. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
De miért nem maradhat a házban mikor elmentek otthonról?
2013. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 miau99 ***** válasza:

Először is csak laktózmentes tejet, és vizet adj neki inni, mert a cicák laktózérzékenyek, szóval az csak jó, hogy eddig ne volt hasmenése.

Másodszor pedig szerintem bent lehet hagyni a cicust, nem fog bántani semmit. Ha asztalra felmászik, vagy ilyesmi, akkor az orrára kell koppintani egy kicsit (ne úgy, hogy fájjon neki, csak hogy érezze), vagy egy kicsit lecsöpögtetni pár csepp vízzel. Hamar meg fogja tanulni, de ha hazaértek, és mégis ott van, akkor tapsolsz egyet, vagy valahogy hangosan lezavarod, hogy megijedjen egy kicsit, és nem fog felmászni. Az nem baj, hogy nem vagytok otthon, a cica maradhat a házba. Vagy még van az a megoldás, hogy megtanítod a kutyának, hogy ne bántsa a cicát.

Egyébként nagyon rendes tőled, hogy befogadtad, mert sajnos sok az ilyen empátiát nem ismerő ember, aki így szabadul meg az állatától.

Sok szerencsét a cicushoz, remélem, hogy sok örömöd lesz vele! :)

2013. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáld elhelyezni valahol (rokonok,barátok).

Igen, laktózmentes tejet adjál neki,mert hasmenése lesz.

Én nem nagyon ajánlom a menhelyet. Először próbáld meg elhelyezni barátoknál, szomszédoknál, rokonoknál, hátha befogadja valaki.

2013. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

felelősséggel tartozol azért, amit megszelidítettél :)

te találtad a cicomákot, olyan mintha a pótmamija lennél, képes volnál lepasszolni csak úgy? megérdemli, hogy szeressék, majdnem egy zsákba kötve rohadt meg a napon, ne tedd ki még több stressznek.. biztos meg tudjátok oldani, hogy csak benti cica legyen.

2013. aug. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!