Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska betegség? Lehetséges?

Macska betegség? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok tisztában a macska betegségekkel. Egy ideje kicsit lágyabb a széklete, de azt azért gondoltuk, hogy a tasakos eledelét hidegen kapta meg, vagy kicsit többet kapott belőle mint általában. Kb 2 hete véres volt széklete. Ennek sem tulajdonítottunk nagyobb figyelmet, hisz azóta elmúlt, gondoltuk megevett valamit, ami felsértette a beleit. Megjegyezném, hogy tökéletes az étvágya, iszik eleget és nagyon eleven és mindig is ilyen volt. Külsején sem látszik semmi változás. A mai napig nem is gondolkoztam el rajta, hogy bármi baja lehet. Kicsit áttérek az emberek egészségére. Kb azóta az eset óta, amikor a macskának volt ez a véres széklet, kezdődött nálam, hogy nyílal a hasam alul, nehéz a székletürítésem és utána véres a wc papír. Gondoltam na aranyér. A témát le is zártam ezzel, hisz rengeteg ember küszködik ezzel. Ma viszont már a család másik tagja is tapasztalt problémát. Igaz neki véres hasmenése volt.

A kérdésem az lenne, hogy összehozható-e ez esetleg egy macskabetegséggel? Mi fertőztük meg a cicát, vagy ő minket? ( Egyébként szoba cica, szóval ha ő neki van valami fertőzése, akkor valószínűleg mi adtuk át )


2013. júl. 27. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Huh, hát azonnal orvoshoz fordulnék a helyedben. Valószínűbbnek tartom, ha tényleg van összefüggés akkor mivel a macseknek jóval előbb volt véres a széklete, így ő fertőzött meg titeket. Van olyan macska zoonozis ami véres széklettel jár, de ezekhez láz és fejfájás is társul.
2013. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
parvovírus
2013. aug. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!