Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, hogy a...

Mit lehet tenni, hogy a macskánk leszokjon az ágyra pisilésről? Azt gondoltuk idővel kinövi, de úgy tűnik arra várhatunk, már 1 éves, szobacica, ivartalanítva is lett, és nem szokott le róla.

Figyelt kérdés

Roppant idegesítő dolog, ugye nem kell bemutatnom, hogy a macskapisi milyen büdös tud lenni, ráadásul pont oda végzi a dolgát, ahol mi nap mint nap alszunk. Ha elfelejtünk beágyazni, szinte garantált, hogy a macska lehugyozza valahol az ágyneműt, és ilyenkor nem csak hogy minden mehet a mosásba, de az ágyhuzatig is eljut, aminek a tisztítása roppant kényes dolog. Nemrégiben már kénytelenek voltunk kimondott macskapisi eltávolító szert venni ( [link] mert annyira büdös maradt 1 ponton az ágy, hogy se elviselni, sem megszüntetni nem lehetett a kellemetlen szagot. Ecetes vízzel sem jött ki, ez a szer pár nap alatt valóban kihozta, de ráment az egész flakon, szóval ha minden egyes esetnél ehhez folyamodnánk, az kicsit durva lenne anyagilag.

Másik kedvenc helye a fürdőben a kilépő, azt vagy el kell raknunk onnan mindig, vagy csukva tartani a fürdőszoba ajtaját, ha el akarjuk kerülni, hogy áldozat legyen.

Legutóbb tegnap este történt az eset, így kénytelenek voltunk a földön egy szivacson aludni, amit még eddig soha nem pisilt le. Azt gondoltam, csak ott kell tartanunk tőle, ahol érzi korábbról a szagot valahogyan, de most már ez is megdőlt, reggel arra ébredtem, hogy tiszta nedves lent a lábamnál az ágynemű, lepedő, a szivacs.

Ezért is ragadtam most billentyűzetet, mert ami sok, az sok! Ha nem szokik le róla, akkor mennie kell! Én tényleg nagyon szeretem az állatokat, a cicákat különösen, de azért ezt már tényleg nem lehet elviselni sem idegekkel, sem anyagilag. Nem egyszer, nem kétszer, de nem is 10x fordult már elő, ez már legalább a 30. eset 9 hónap alatt (azóta van nálunk) Ketten vannak, két nőstény, a másik cicával nincs semmi gond, csak ő ilyen.

Az almukat is takarítjuk rendszeresen, szóval tényleg nem értem a dolgot, kérlek tanácsoljatok nekem valamit!



2013. júl. 28. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szívesen írok ilyet, de amikor észreveszitek, hogy bepisilt, kicsit rá kell verni. Muszáj megnevelni. Én azt csinálnám, hogy pár napig külön raknám (teraszra, pincébe pl. ) egy alom társaságában és akkor ismerkedjenek meg. Egy idő után biztos megszokná.
2013. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igaz, ezt elfelejtettem beleírni, utóbbi alkalmaknál mindig, amikor felfedeztük odavittem a macskát, az orrát belenyomtam, és rásóztam egyet a fenekére. Gondoltam segít, de mit sem törődik vele.
2013. júl. 28. 12:00
 3/9 anonim ***** válasza:
takard le ahova szokot pisilni foliával és tegyél oda egy ecetes rongyot.
2013. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az egész ágyon bárhova szokott, 2 személyes ágy. Illetve mint írtam éjjel is, miközben alszunk. :/
2013. júl. 28. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor el kell zárni egy kis időre. Próbáljátok meg. Ez így nem oké. És egyébként az almot kakilásra sem használja?
2013. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De igen, használja rendesen, hiszen már 9 hónapja nálunk van, csak olykor olykor gondol egyet, és az ágyra pisil.

1 szobás panelben sajnos elzárni sem tudjuk sehova, csak a fürdőbe vagy a wc-be. Volt már emiatt büntiben, de olyankor meg egy idő után sírni kezd megállás nélkül, hogy engedjük ki.

2013. júl. 28. 14:21
 7/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem írása óta eltelt 2 nap, azóta 2x pisilt be. Tegnap reggel a párom kb 1 órára hagyta el az ágyat (pontosabban jelenleg a szivacsot), mielőtt visszafeküdt, ezalatt pisilte le, ma reggel pedig én keltem arra, hogy pisis a lábamnál minden.

Ez nem állapot! Biztos vagyok benne, hogy nem azzal van a baj, hogy nem tudja, hogy nem az alomba kell pisilnie, mert hónapokon keresztül csak oda járt, most a napokban jött rá ismét ez a dolog. Mintha kitolásból csinálná komolyan.. :/

2013. júl. 30. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Tiltakozik valami ellen a cica, ezért csinálja.

Lehet nem érzi jól magát, felfázott, vagy csak szabadságra vágyik. Ha bántod érte, nem érsz el eredményt, sőt jobban be fog pisilni.

2013. okt. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 asnak igaza van. kerjetek tanacsot az allatorvostol.
márc. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!