Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyek a bújósabb / hízelgőbb...

Melyek a bújósabb / hízelgőbb macskafajták?

Figyelt kérdés

Vannak olyan cicák, amikkel ha először találkozom életemben az utcán, simán odamehetek hozzájuk, és engedik a simogatást, meg már másznának is fel az ölembe a kis tappancsukkal... És vannak olyanok, amiket meg 3 m-nél kisebb távolságnál már befutnak a legközelebbi autó alá.


Én úgy vettem észre, a hosszabb szőrű macskák valahogy jobban közelednek az emberhez, a hagyományos rövidszőrű házimacska (cirmos és fekete-fehér foltos) meg sokkal ijedősebb, távolságtartóbb (1 kivételt ismertem).


Lehet így általánosítani? A maine coon v. norvég erdei macska "bújósságáról" vannak tapasztalataitok? Függ a fajtától a jellem, mint pl. a kutyáknál?


2009. okt. 23. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A maine coon gyönyörű, de kissé magánakvaló. A legeslegbújósabb és ragaszkodósabb macskafajta a ragdoll. Nevének jelentése: ragdoll=rongybaba. Nevét onnan kapta, hogy a szeretett gazdi ölében rongybabává változik, elengedi magát, mintha csont se lenne benne, annyira puha lesz, és úgy megbízik az emberben, hogy ilyenkor kikapcsol mindent és csak bújik. Nagyon megbízható gazdi kell hozzá.
2009. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

monacone maine coon a világ legaranyosabb, legbarátságosabb, leg-leg-leg cicája

és egyben elég drága is ahhoz h ne mindenkinek legyen ilyen cicája :D

2009. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Shelkirk Rex macskák a leghizelgőbbek! Unokatesóm foglalkozik a tenyésztésükkel, így több cicát is megismertem nála, nekem is van 2 perzsa, azok is kedvesek, de a selkirknél 99% tuti kedves, hizelgős, egyfolytában dorombolós tipus.
2009. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet általánosítani. Nincs olyan, hogy legbújósabb cica... Függ attól, hogy mennyire van "hozzászoktatva" az ember közelségéhez, nőstény vagy hím, ivartalaníott-e vagy sem, egyedül nevelkedik-e vagy másik cicával...
2009. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nekem maine coon-om van de egyáltalán nem bujós:(

a tenyésztő nekem azt mondta erre a fajtára nem is jellemző.

viszont sok játékot igényel

2009. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Manie Coon a szelíd óriásként is szokták említeni, Attól függ, hogy a cicók hogyan szocializálódtak, ez függ a tenyésztőtől,és a gazditól is.

Az én cicáim bújósak és Maine Coon cicák.


Ha többet szeretnél tudni a cicáimról:


[link]

2009. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is Maine Coonom van,és bújós,éjszaka még Velünk is alszik az ágyba,ha olyanja van. :) :D
2010. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!