Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy hároméves lány macskán...

Van egy hároméves lány macskánk, napi 8-10 alutasakost megeszik, üvölt, ha nem adunk neki enni. Már teljesen kikészültem anyagilag és idegileg. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 14:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki tápot, vagy kajamaradékot. Ha éhes lesz megeszi, aztán ezzel etessed csak.
2013. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Erről mindenképpen át kéne állni valami kímélőbb étrendre.

Nem is feltétlenül a pénz miatt, az másodlagos a cica egészségéhez képest.

Az én kutyám napi 3-4 alutasakost eszik, és így is eléggé ingadozik a súlya.. Akkor el tudom képzelni, egy cicának milyen sok kaja ez.

Nem is értem, hogy jutottatok el idáig, hogy végül ekkorára növeltétek a napi adagját. Mindenképpen fokozatosan lehet csak csökkenteni, olyan kis lépésekkel, amiket észre sem vesz.

De ha felhívod az állatorvosotokat, ő konkrét tanácsokkal is el tud látni, hogy pontosan hogyan kezdjetek neki, és hogy milyen kaját javasol. Vannak már mindenféle diétás tápok.

2013. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy megeszi szerencsétlen, hisz abban semmi sincs csak víz. Arról nem is beszélve, hogy a fogai is tönkremennek, ha puhát eszik... Vegyél neki jó minőségű macskatápot, rakd elé, és ha tetszik ha nem, nem kap mást. Sajnos ha valamit elrontottál akkor szenvedni kell, hogy kijavítsd. Olyan nincs, hogy munka nélkül tökéletes állatod lesz. Szóval igen, lehet hogy tovább fog üvölteni, de ki kell bírni és ennyi. Ha ettől sem változik, akkor meg vidd orvoshoz, mert ez nem normális.
2013. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Áttérnék a konzervre. Olcsóbb, mint a mint a minimális kiszerelésű alutasakos. Nekem is haspókok a macskáim, fejenként egy konzervet benyalnak naponta, és még a száraz tápra is rájárnak napközben. Mondjuk 5 macskánál meg sem fordulna a fejemben, hogy alutasakos eledelt hozzak nekik.
2013. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
az a zacskós vacak tele van minden egészségtelen dologgal, amit csak el lehet képzelni
2013. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
A konzervben sincs semmi tápláló! És még csodálkoztok, hogy annyit zabálnak szegények! Az én macskám 2-3 kupaknyi (ilyen kis piros műanyag amibe a tescos gyertyákat teszik). száraztápot eszik naponta és tökéletes súlyban van! Nézzetek már utána mi micsoda.
2013. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
4. vagyok. Nálunk a száraz táp folyamatosan ki van nekik téve, járnak is rá rendesen, ennek ellenére igénylik a konzervet. Sőt a mi kajánkból is kapnak, ha olyan van, amit szeretnek (húsfélék, tojás, tejföl, az egyik imádja a nyers zöldséget).
2013. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Jó, hát egy állat sok mindent igényelne, de ez nem azt jelenti, hogy mindennel ki kell szolgálni. Először is csak azért mert igényli még nem biztos, hogy jó neki, másrészt nem mi vagyunk a macska szolgái. Különben meg egy kedvenc pontosan tudja, hogy gyenge a gazdája és bármit megkaphat tőle, aztán az lesz a vége mint a kérdező aki már kiborul az üvöltéstől. Ahol az állat tudja a határokat ott ilyen fel sem merül.
2013. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

8-10 alutasakos naponta???? Hány kilós az a macska?

Az enyém napi 1 tasakosat kap és kétszer kis maroknyi szárazat, mégis túlsúlyos.

2013. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A legmeglepőbb, hogy vékony a macska, csak annyit kakil, hogy már attól hülyét lehet kapni. Éjszakánként kétszer kiad magából egy hatalmas adagot, és a kertben is vigyázni kell, mert mindenfele macskaszar kupacok vannak. Tudom, hogy most ezt nevetségesnek fogjátok találni, de számunkra már nem az.
2013. júl. 29. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!