Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 12 hetes kiscicának van-e...

12 hetes kiscicának van-e valami különösebb igénye a tartásában?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy kell gondozni, mint a felnőtt macskákat, vagy igényel pl. napi többszöri etetést? Mennyi időre lehet magára hagyni a lakásban?

2013. aug. 2. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, igényel! Én Whiskast adok neki és azt írják hogy hat hónapos koráig 3-4 etetés legyen, és 2 db alutasaok + hozzá megnemondom mennyi száraz! Otthon hagyhatod csak a törékeny dolgokat tedd el, mert ha leveri utána belelép és csúnyán megsérti magát! 4óra hosszat biztos! Az én cicám szegény talált cica 4hetesen és 5-6 hetes korában egyedül volt reggel 9től 17 ig! Én dolgoztam, a barátomnak meg a papájához kellett mennie segíteni! Nem sokat evett, nem ivott, talán játszott egy kicsit, de inkább aludt! Elunja magát és elalszik, a kismacskák meg főleg aluszákonyak...bár sokat is játszanak, de egyiknap több a játék másiknap több az alvás...én ezt tapasztaltam... az enyém most 14 hetes... Ha kérdésed van írj privit nyugodtan :)
2013. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

whiskas-t ne adj a cicának, mert szinte semmi hús nincs benne. Viszont (meglepő de) a tesco-ban lehet kapni konzervet, mely 45% húst tartalmaz. Igaz, elvileg felnőtt cicatáp, de ha mellé veszel junior száraz tápot, semmi baja nem lesz ha vegyíted.

Tejet kipróbálhatod, ha nem megy tőle a hasa, akkor adhatod neki. Az enyém az első 2 hétben nem itta meg, most már igen (4. hónapos).


Naponta 4x etesd meg, még fél éves koráig mindenképp kell 3x-4x.


Egyébként nyugodtan egyedül hagyhatod. Mi első perctől kezdve egyedül hagytuk, mert van egy kutyánk és csak le kell vinni sétálni. A cicánk eddig még soha semmit nem szedett szét meg ilyesmi. :)

2013. aug. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy adj neki whiskast, csak hogy én azt adom és arra ez van ráírva! Megelepő de megnézed az olcsóbbik kaját, abban is 4% hús van, ugyanúgy mint bármelyikben...Ha olyan kaját akarsz venni ami komolyabb, azt kisállatboltokban, vagy esetleg állatorvosnál lehet megérdeklődni! A lényeg, hogy juniort kapjon mindenképp, ez fontos! 1 éves koráig (állatorvos mondta) juniort kell kapjon! Biztos nem véletlen!
2013. aug. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szafica ***** válasza:
A számára mérgező növényeket tedd olyan magasságba, hogy nehogy elérje, mert megrágcsálja.
2013. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A cicám ahhoz volt hozzászokva, hogy állandóan van előtte száraztáp. De én a száraztápot nagyon egészségtelennek tartom, főleg nyáron.

14-15 hetes korában szinte magától átállt arra, hogy reggel és este kap enni. Szárazat csak reggelre és abból annyit, amennyit javasolnak, ha mást is adsz mellé. Most 21 hetes, 50-60 g, ezt megeszi délelőttig, aztán este nedves tápból kap 100 g-ot. Ebből több kell neki, mert nagy a nedvességtartalma. Sőt, most mintha többet is igényelne vacsira. (Az én cicám sokat eszik, mert nagyon nagy.)

Nekem azért fontos a reggeli és esti etetés, mert akkor adhatok neki nedveset, az nem állhat egész nap előtte! A száraztáppal ezzel szemben lehet játszani. el lehet dugni ide-oda, el lehet dobni neki stb. viszont figyelembe kell venni, hogy a cica nem iszik eleget. Ilyenkor szóba jöhet a cicatej és ha fűszerek nélkül főzöl a cicának valami húst, akkor a húslé.

A kismacskák arányában véve többet esznek, mint a felnőttek.

2013. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kriszti515:

Nézz utána egy kicsit, mert egyáltalán nem mindegyik cicakajak tartalmaz ennyire kevés húst...

2013. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, de amit a boltban lehet nálunk kapni, majdnem mind ilyen keveset tartalmaz!
2013. aug. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az akkor cink. :S Pedig vannak normálisabb ételek is és nem árt inkább olyat venni. Próbáld meg esetleg a rendelést. Én kutyának szoktam tápot rendelni és azzal nincs semmi gond!
2013. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!