Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon cica tapasztalatok?

Maine Coon cica tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 17:55
 1/6 anonim válasza:
67%

Szia, a kollegamnak van es itt nem messze a hazamtol is lakik egy es en is ilyet szeretnek :)

Nagyon baratsagos, nyugodt macskak. Nem nagyon szeretnek ugrandozni, de jatekosak. A vizet imadjak. Sokat isznak es a kollegame meg a furdokadba is kepes belemaszni, pacskolja a vizet, ha meg van eresztve a csap.

A simogatast szeretik, de nem jellemzo rajuk az egesz napos gazdi oleben ucsorges.

Magukban is elvannak, nem kovetelnek folyamatos figyelmet. Nem randalirozos fajta, de ha ki akarja fejezni a szeretet, akkor felmaszik a fejedre (nem tudom miert :)) A kollegame mindenki fejere felmaszik, ha leulsz melle)


Fesulgetes, apolas teren heti egyszeri fesulgetes eleg. Egy fo dolog: sulyproblemaik lehetnek oregkorukra. Vigyazni kell, mert hizekonyak, foleg, ha bent tartod, hajlamos ellustulni is.

Amugy, eleg ellenallo, eros macsekok. Fertozesekre, betegsegekre nem fogekonyak.


Intelligens fajta, fura ezt macskara mondani, de 'huseges tipus' nagyon szereti a gazdajat, gyerekekkel, mas haziallatokkal is ki tud jonni, a legjobb valasztas szerintem.

Az intelligenciahoz tartozik, hogy a maine coon - majd latni fogod - kialakitja a maga kis szokasait. Nagyon jol tanithatok es konnyen raszoktathatok a macskaporazra is.


A maine coon gyonyoru, okos, fantasztikus macsek -

A legfontosabb: mindig nagyon vigyazz ra, mert rengeteget ellopnak. Senki sem tud ellenallni nekik!

2013. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tömör válaszod, sok mindent megtudtam. :DD
2013. aug. 5. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 hónapos MC cicám van, nyugodtan felkereshetsz priviben is, ha van kérdésed.

Én is azt tudom mondani, mint az előző hozzászóló, azzal a különbséggel, hogy nekem nem mászik a fejemre, viszont reggelente a nyakamba ül és a gégémen kezd el dagasztani.

Az, hogy hűséges, aláírom. Bármi van, ha ott vagyok, ő hősiesen legyűri a problémát és a félelmeit. Nincsenek privát pillanataim, mindenhol ott van.

Az enyém akkor szokott dorombolni, ha köszönt, vagy ha jó pillanatában simogatom meg.

A hámhoz pikkpakk hozzászokott az első pillanattól fogva.

A száraztápról többek között azért szoktatom le, mert mindegyik nagyon apró szemű neki, nem rágja őket. 5 hónaposan 4 kilós, a kiscicatáp semmi neki.

Most fejtörést okoz nekünk olyan kaparófa választása, ami megfelel egy MC kandúrnak. Igen, ezzel számolni kell, hogy ilyenek nagyon nincsenek forgalomban.

A vizet az enyém is nagyon szereti, annak nem örülök, mert a bundája hullámosra szárad meg a sok pancsolás után.

Sokat murrog, csicsereg, nyikorog, nyekereg, eléggé kommunikatív.

Nem haragtartó. Párszor már le kellett fogni, hogy a bundájából kiszedjük a beleakadt növényeket (ez valószínűleg fájt neki), vagy a kakit letöröljük a feneke környékéről vagy amikor a gyógyszert adtuk be neki. Amikor elengedtük, el se szaladt, lehetett simizni megint.

Gyorsan barátkozik, de persze én vagyok neki a mami.

Oda kell figyelni a növekedésére, nehogy túl gyorsan nőjön és arra, hogy sokat rágjon!

A tenyésztőjét is nagyon jól ki kell választani. tegnap olyan hirdetést láttam, ahol 85 ezerért 7-8 hónapos cicákat árultak, de az én 5 hónapos macskám különbül néz ki náluk (mert boldogabb, szebb a szőre, jobban van tartva).

2013. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon aranyos lehet:)

Köszönöm a válaszod:)

Természetesen mind a kettő válaszolónak ment a zöld kéz:D

2013. aug. 5. 22:00
 5/6 emir72 ***** válasza:

Csak kiváncsi voltam a tapasztalatokra, ezért jelöltem a kérdést. Én is köszönöm a válaszokat. :)



Egyedi cicabútorokat, mi a Noé Állatotthon Alapítvány cicamentőinek egyik támogatójától (Kaufmann Viktóriától) szereztük be. Ha beírod Viki nevét a keresőbe, ...

2013. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.:))
2013. aug. 7. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!