Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől köhög a cicám?

Mitől köhög a cicám?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete kezdődhetett a köhögése a 15 hetes kiscicámnak. Naponta egyszer-kétszer elő jön neki. Elkezdi a kis fejecskéjét lerakni a földre, és jobbra balra forgatja. Amikor elkezdi,a gyomra is "morog", mintha nem tudna valamit felköhögni. Amikor végez,elkezdi nyalogatni a száját. Valamikor hörög is. Három cicám van,testvérek. Naponta egyszer fésülöm a szőrüket, a szőrcsomók ellen. Viszont még is sokat mosakodnak,de csak ő köhög ennyit és így. Enni eszik, játszani játszik, semmi változás nincs,csak a köhögése. Mit tegyek vele? Valami tablettát vagy gyógyszert adjak neki?? Egyenlőre nem akarom még elvinni állatorvoshoz, mert hangulat változást, vagy súlyos reakciót nem látok rajta, és nem akarom még ilyennek kitenni, olyan kicsi még, és biztos rémült lenne teljesen. Akivel már meg esett az ilyesmi,vagy ért a témához, várom a válaszát :). Kíméljenek a "hogy lehetsz ilyen felelőtlen? Egyből az állatorvoshoz kellet volna vinned" válaszolók! Segítséget kérek,nem kioktatásokat és kritikákat.Köszönöm!
2013. aug. 3. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szőrcsomó miatt van, de lehet betegség is. Talán macskanátha. Annak a tünetei még a gyulladt szem, folyó orr, prüszkölés, láz. Ha ezek közül van valamelyik, jó esély van náthára.
2013. aug. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmiféle tünet, csak annyi,hogy köhög. Egyébként ma egyszer se hallottam,hogy köhögött volna. Amikor oda jött hozzám megnyomkodtam a pociját, és érdekesen morgott.
2013. aug. 4. 22:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Na elég érdekes,rosszabbodott a helyzet :(. Ma már 2x is köhögött csúnyán, és sokáig. Amikor dorombol meg rezeg az egész kis teste :'(. Kénytelen leszek felhívni az állatorvost :/. Köszönöm a segítségedet!
2013. aug. 5. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Féregtelenítve volt már? Több, mint valószínű hogy az lesz a gond. Ha elsúlyosodik a helyzet, hányhat is tőlük, kihányja a férgeket. Elég kellemetlen dolog ez, de könnyedén kezelhető, a miénkkel ugyan ez volt, én is akkor tanultam meg. Majd írd meg hogy mit mondott a doki!
2013. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, még főztem neki kamillateát, azt hallottam az jót tesz. Itatom kamillával még pár napot majd, de el fogom vinni szerintem. Neked mennyi volt az oltás meg stb? Mert nem lett még beoltva.
2013. aug. 5. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alap oltásoknak meg van az ára, de azt, ha nem kéred, nem ad be neki. A betegségtől függ, hogy ő mit fog kapni.
2013. aug. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!