Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát, de milyet?

Szeretnék egy cicát, de milyet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Van egy bichon kutyusom, szeretnék egy cicát mellé. Többször volt nálunk "vendégségben" cica, és jól kijött mindegyikkel, elég nyugodtak voltak. Hasonló tulajdonságú cicát szeretnék, mert azt nem szeretném, hogy 0-24 pörögjön, ha kell, ha nem, plusz virágaim vannak, és ismerősömnél mindig megeszi a virág leveleit a macska, meg ledönti a szekrény tetejéről a vázákat, szóval elég rosszalkodós. Van ilyen nyugodtabb fajta?

A másik: cicában is van olyan, hogy nem vedlik? Mert a kutyusom sem vedlős, csak ha megfésülöm jön ki belőle szőr.

Köszi!!



2013. aug. 4. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

a csupasz cicán kívül nem tudok olyanról ami nem vedlik :D

egy kiscicáról nem lehet megmondani milyen lesz felnőtt korában, vagy legalábbis nem 100%-ra

szóval fogadj örökbe nagyobb cicát, sok menhelyen, (pl.: Noé) írnak jellemzést a cicákról, hogy kijön-e kutyával, eleven, nyugis, félénk stb

2013. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy cirmos házi macskát ajánlok.
2013. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Asszem örökbefogadok!:) Egyrészt tényleg jó, hogy a gondozók már ismerik őket, másrészt nem ragaszkodok a nagyon fiatalhoz, mivel első saját cica lenne, és nem biztos, hogy elsőre jól tudnék kezelni egy kölyök macskát, mert azért mások, mint egy kutya:) Lehet, hogy elkényeztetném, vagy a fejemre nőne, vagy ilyesmi.

Amitől viszont félek: nem tudnám megbocsátani magamnak, ha játék közben belekapna az új cicus a kutyámba. Történt már ilyesmi valakivel? Mert annyi macskát látok így, pofozkodva játszani, mindegyik így játszik?

2013. aug. 4. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:

az én cicám is állandóan pofozza a kutyát, de sose karmolta meg :) szeretik egymást, pedig hatalmas németjuhász kan kutyánk van, ő meg néha csupa szeretetből bekapja a macska fejét :'D

szóval jól bírják egymás hülyeségeit,sose volt sérülés :)

2013. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a maccs nem vadulja túl sose? Meg a kutya sem? Ez jó hír:)
2013. aug. 4. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is az örökbefogadást ajánlom. Viszont a szobanövényekkel vigyázz, mert vannak macskára mérgezőek is. Vagy ne engedd a közelébe a macskát, vagy tedd olyan helyre, ahol tuti nem éri el. (azaz magas, "megközelíthetetlen" helyekre, ha van ilyen nálatok)


[link]

2013. aug. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ez hasznos!!

Hát, a legmagasabb pont a szekrények teteje (180 centisek), de szerintem azt megugorják, nem? Legalábbis láttam már macskát, ha nem is a földről, de pl dohányzóasztalról felugorni. De majd figyelek arra, hogy ne legyen "lépcső" a szekrényhez:))

2013. aug. 4. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!