Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan készüljek fel a kiscicá...

Hogyan készüljek fel a kiscicák érkezésére? (többi lent)

Figyelt kérdés

Találtam egy cicát,még mielőtt ivartalanítottuk volna,kiderült,hogy vemhes.Minden szükséges védőoltást és gyógyszert megkapott,a cicák születése után ivartalanítva lesz.A cicáknak már megvan a gazdájuk,mind ivartalanítva lesz,szóval légyszi ne zaklassatok az ilyen jellegű válaszokkal.


Szeretném tudni,hogyan készüljek a cicák érkezésére?

Milyen ételeket adja a cicának,mit vegyek neki?A szülést mivel könnyíthetem meg?Felügyelnem kell majd,vagy megy magától is?A kiscicáknak mit kell vennem?

Minden tipp jól jön ami ezzel kapcsolatos.Nagyon régen volt már cicám,de ivartalanítva volt,így nem voltak kölykei,úgyh teljesen új nekem ez a dolog.Tanácstalan vagyok.Olvasgattam a neten,de mindenhol mást írnak.Ti mit javasoltok?

Mi az amit mindenképp be kell szereznem/meg kell tennem? :)

Előre köszi az értelmes válaszokat. :)



2013. aug. 4. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ne felügyeld,legalábbis nekünk volt olyan cicánk aki ellés közben arrébb vonszolta magát és később hozta oda a kicsiket,gondolom nem akarta hogy zavarjuk vagy passz

kapjon sok tejet,legyen egy kényelmes kiságy ami elég nagy az anyacica és a kicsik számára is

(amúgy csak részben értem ezt a nagy ivartalanítás mániát,ha az ember gondoskodik az állatokról és nem dobja ki őket az utcára akkor nem értem hogy miért ne születhetnének kisállatok)

2013. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Gyakorlatilag az ellés előtti napig lehet ivartalanítani.Nagyon nehéz,ha nem lehetetlen kiscicáknak gazdit találni,sajnos tapasztalatból mondom.

Most ivartalanítottunk egy kolóniában élő vemhes cicákat,az égvilágon semmi bajuk.

2013. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk májusban fialt 7 kiscicát a cicánk. A macska és a közted lévő viszonytól függ, hogy tenned kell e egyáltalán valamit. Nálunk amikor megindultak neki a fájások egyből odajött hozzánk nyávogott, látszott rajta, hogy kétségbe van esve. Aztán elfolyt a magzatvize. Szegény mégjobban kétségbeesett. Keresett valami helyet, de semmi nem volt jó neki, fészkelődött, mászkált összevissza. Aztán láttuk rajta, hogy egyre sűrűbben jönnek a fájások. Bele tettük egy dobozba amit előzőleg kibéleltünk ruhadarabokkal, papírtörlőkkel(ezeket aztán ki kellett dobni, mert nyilván átáztak ..). Csinálj neki te is fészket, mutasd meg neki, és reménykedj, hoyg tetszik majd neki. Olyan helyen legyen, ami sötét, el van szeparálva, és ahol nyugodt lehet.

A mi cicánk nem engedett el minket. este fél10től hajnal 2ig kint voltunk vele. Amikor felálltunk, azt hitte be akarunk menni, szabályosan nyávogott, keservesen sírt. Aztán amikor leültünk megnyugodott. Az első kiscica általában nehezebben jön ki, tovább tart, meg az anyuka se tudja még (főleg ha első szülése) hogy mit kell csinálni, kicsit esetlennek tűnhet. De majd lerágja a magzatburkot, köldökzsinórt, megeszi a placentát és utána 15 perccel később kb jön a következő cica. A többiek már gyorsabban jönnek ki. Arra figyeljetek, hogy nehogy ráfeküdjön a picikre. Nálunk többsz9r is rájuk feküdt ellés közben, ilyenkor megigazgattuk őket. Nagyon össze volt zavarodva. (de szerintem ez amcskától is függ, hogy melyiknek mennyire van anyai ösztöne, személyiség függő szerintem.) DE fontos tudni hogy nem minden macska szereti ha ott vannak vele, vagy fogdossák a cicáit. Nekünk szerencsénk volt, hogy ennyire ragaszkodó a cicánk. De hidd el te is látni fogod az ellés beindulásával, hogy vágyik a jelenlétedre vagy sem. :)

Ha bármi kérdésed van írjál nyugodtan :) hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem minden rendben lesz :) Jó cicázást!

2013. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen egyébként gazdit találni. Csak tudni kell hol keresni és sok energiát kell belefektetni. Nekünk mind a 7 cicánkat azonnal lefoglalták, sőt még kevés is volt :) Szóval csak tudni kell hirdetni. És nagyon hamar el kell kezdeni őket hirdetni.
2013. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én hetek óta hirdetem minden létező helyen,állatvédő fórumoktól kezdve Expresszig,0 érdeklődő.

Pedig csak egy darab kölyök macskáról van szó,nagyon szép,de utcán él.

2013. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

21:27-es: Köszönöm a sok hasznos tanácsot. ^^ Megfogadom őket. :)


Az ivartalanítós hozzászólónak pedig annyit,hogy ha ivartalaníttatnám most,akkor a kicsik meghalnának.Nem ölöm meg a kiscicákat!

Majd ha megfialt,elviszem a dokihoz,és ivartalanítva lesz.

Addig viszont igyekszem megkönnyebbíteni a vemhességét. :)

2013. aug. 4. 21:41
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy nagyon ismert állatvédő mondott nekem egy hatalmas igazságot:ma Magyarországon egy nem tervezett alomból születő kismacskának vagy kutyának jobb,ha meg sem születik.

Aki már él,azért mindent meg kell tennünk,de jobb megakadályozni a nem kívánt szaporulatot akár vemhes állat ivartalanításával.Egyszerűen ha találsz is gazdát nekik,nem tudhatod,nem lesz-e egy év múlva az utcán.

Igen,fájdalommentesen elalszanak a kölykök az anyjuk méhében,mikor a felnőtt cica megkapja műtétkor az altatót.

Még mindig humánusabb annál,mint ami a macskák egy jó részére vár felnőve(már ha egyáltalán megéri azt a kort).

2013. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mert szerinted én odaadom 1 vadidegen idiótának,aki lesz*rja a cicát és kiteszi az utcára? -.-"

Akkor már inkább megtartom...

Egyébként meg amit mondott azt nem erre az esetre értette,hanem arra,mikor a gazda b*szik ivartalanítani a macskát és a kölykeit és pár éven belül ott van 100 macska a nyakán. Ha már megvannak a kölykök,nem fogom megöletni őket.

Ennyi erővel,akkor én is mondok 1 nagy igazságot:

A Földön az emberek száma lassacskán eléri a 8-9 milliárdot.A Föld ezt már képtelen eltartani.Egyre több az éhező,szenvedő kisgyermek.Sokkal okosabb lenne,ha minden nő elköttetné magát még kiskorában,és ha mégis teherbe esne,akkor igenis menjen el abortuszra és ölje meg a gyermekét.A baba nem érez majd semmit az egészből...

Sok sikert a gyerekedhez....

2013. aug. 5. 09:02
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt lerohannátok,ezzel nem az ivartalanítás ellen szóltam,hanem a kismacskák megöléséről.Még mielőtt félreértés esne. ^^
2013. aug. 5. 09:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Én konkrétan örülök,hogy ivartalaníttattuk a 4 vemhest.Ugyanis a gazdájuk meghalt,és ha itt ellettek volna meg,eltették volna rögtön láb alól a kicsiket.Az élve elásás a divat,állítólag az humánus,mert az újszülött macskák szerintük még nem képesek szenvedni.
2013. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!