Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Közületek ki etet nyers...

Közületek ki etet nyers hússal? Hol szerzitek be?

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azt érdemes venni amit te magad is megennél, hentesnél vagy nagy áruházakban (utóbbi általában olcsóbb). Állateledelesnél is lehet kapni bizonyos húsokat (pl. csirke fej vagy farhát). Azért halkan megjegyezném, hogy ha a nyers húst adod az állatnak abban meglehet hogy vannak olyan vírusok, paraziták vagy bármi, ami gondot okozhat. Bár nem jellemző, de jobb az óvatosság alapon érdemes bedobni a sütőbe vagy a párolóba. :)
2013. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyers hússal etetek, kutyát, macskát. Ha félsz az esetleges kórokozóktól két hét fagyasztás felhasználás előtt megoldja a gondot. De ha megfőzöd, sütöd akkor az állat számára hasznos enzimeket pusztítod el, ez olyan mimtha te a friss gyümölcsöt párolnád magadnak. Én a ott veszem nekik a húst ahol magamnak. Csirke farhát, nyesedék, nyak a macskáknak. De szoktam marha szivet, tüdőt, ritkán belsőséget is adni nekik, meg rendelni szoktam őz szarvas nyesedéket 240 ft/kg árban
2013. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A vadhúsokban kevésbé bízok meg, mint az ellenőrzött körülmények között tartott állatok húsában. Jók róla a tapasztalataid? Egyszer, amikor gyerek voltam, szarvasból főztünk egyszer levest, a kutyánk megőrült az ízétől-szagától.

Én csak csirkére és nyúlra gondoltam. Találtam a közelben egy, csak baromfival foglalkozó hentest (nehogy legyen sertéshús a közelben), de még nyulasat nem találtam. Az áruházakban csak olyan védőgázas csomagolásban levő nyuszit találtam, azt nem biztos, hogy nyersen adnám neki.

2013. aug. 6. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan a vadhúst veszem az ellenörzött körűlmények között tartott, nevelt állatokkal foglalkozik. Ha az álllataim szavazhatnának bizos minden nap azt ennék :-) A disznó nyers etetésre nem alkalmas. Nyulat én állateledelesben veszek, két bolt van akikben megbízok. Viszont pulyát, marhát nyugodtan adhatsz nekik. Ha pesti vagy tudok boltot ajánlani ha érdekel.
2013. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A védőgázas nyuszit nyugodtan adhatod nekik, csak porciózd fel és fagyaszd kb egy hétig. Az elpusztítja az esetleges bacikat. Én vettem már olyan nyuszit is.
2013. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, pesti vagyok! Jöhet az ajánlás! :)
2013. aug. 6. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Marha szivet tüdőt a Fövám téri csarnokban veszem, egy stand van a Duna felőli oldalon ahol csak ilyesmivel figlalkoznak. Nem mindig de sokszor van akció amikor 100, 150 ft/kg áron adják. A csirkét a XVIII kerületben veszem itt [link] csirke mellnyesdék 400 ft, pulyka apró is 500 körűl és gyönyörű, itt tudsz nyúl mellső combot is venni. Nyulat, és vad nyesit szintén a XVIII. kerben veszem. Ha a Szarvas csárda téren felűlsz az 50-es villamosra 2 megálló a Béke tér irányába, ott leszálsz és a megállóval szemben van a bolt. Mindig szép az árújuk, és korektek. Sajnos csak fagysztot árút taratank, így nem biztos hogy neked jó, lehet hogy a cicának sok az egyben fagysztott mennyiség. Nállunk nem gond mert 3 kutya és 2 macska van.
2013. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Macskát szarvashússal, kiegészítésként. Ezen sokan meglepődnek, volt aki szó szerint fel is háborodott, de igazából olcsóbb, mint az alutasakos eledel, amit egyébként nem nagyon eszik meg, nagyon sok megy a szemétbe.


A vadhúst viszont megeszi, sőt ha a tálkán marad valami a vacsorából (ami ritkán fordul elő), még azt délután is elrágcsálja (16-18 órával később is!!). Az alutasakos eledelt vagy megeszi abban a pillanatban, amikor kapja vagy nyugodtan ki is dobhatom, ami 5 perc múlva még a tálkán van, mert a macsek már nem eszi meg és 1-2 óra múlva már száraz, fonnyadt, ránézni is rossz.


Próbálkoztam még nyers csirkemájjal, mérsékelt sikerrel (a SPAR-ban friss máj van, a LIDL-ben védőgázas - előbbit általában megeszi, utóbbit sosem).


A fő eledele amúgy kétféle Royal Canin száraztáp.


Matek:

Például a Royal Canin Instinctive tasakos 300 Ft/85g.

Ez már önmagában 3500 Ft/kg, de kb. csak 1/3-át eszi meg, tehát végül is 28g kajért fizetek 300 Ft-ot, ez horribilis 10600 ft/kg-ra jön ki.

Ugyanezen gondolatmenet alapján valami csuda gazdaságos 100 Ft/tasak eledelre is 3500 forint/kg ár jön ki.


Ehhez képest a szarvas vagy őz pörkölthús nagyjából 2400-2500 ft/kg a METRO-ban**, ráadásul abból én is eszek.


**(TESCO-ban valamivel, SPAR-ban sokkal drágább)

2020. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!