Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akarok venni egy macskát. Mit...

Akarok venni egy macskát. Mit kell beszereznem, tudnom, mit kell tudni a tartásukról?

Figyelt kérdés
Milyen fekvőhelyet, almot, játékot vegyek? mivel etessem? Bent vagy kint tartsam? Hogyan szoktassam macskaalomra, és a saját fekvőhelyére? Jogi dolgot mint azonosító csip, vagy nyakörv kell?konkrétan minden információra szükségem van a macskatartással kapcsolatban.

2013. aug. 6. 02:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
8%

Szerintem nem éri sok pénzt beleölni ebbe a macskás projektbe, mert nem egy hűséges állatok. Nekem is már elment 1-2.


De amúgy ha bent tartod, akkor persze, kell neki macskaalom és ELMÉLETILEG tudni fogja, hogy oda kell végezni a dolgát. Vagy a házias megoldás, hogy pár hétig kint tartod és utána viszed be a házba és akkor ELMÉLETILEG kint fogja mindig elvégezni a dolgát. A házias módszer nekem bejött. :)

2013. aug. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban volt egy kinti cicám, aki akkor jött be, amikor akart. A lakásban nem volt semmije, csak tálkája, azzal boldogan elvolt. Ivaros kandúrka volt, nem jelölt a lakásba. Engem nagyon szeretett, állandóan hurcolásztam, pedig a macska nagyobb volt nálam.

A jelenlegi macskám még kölyök, tenyésztőtől vettük. Ha venni akarsz macskát, csak annyit tudok mondani, hogy ha házimacskára gondolsz, akkor kb. akkor érdemes pénzt kiadni érte, ha már oltott és féreghajtott és jó környezetből van (tehát nem az udvaron vagy a padlásról fogdosták össze), ha pedig fajtatiszta cicát keresel, akkor arra nem szabad sajnálni se pénzt se időt, mert rengeteg olyan ember van, aki állítólag tenyésztő, de beteg macskái vannak, vagy vadak a cicái, meg hát vannak a szaporítók. Az egyik ismerősömnek szaporítótól van egy olyan macskája, mint nekem, neki állandóan problémája van a cicájával. Nekem nem.

A cicámat nagyon szeretem, ő nagyon anyukás. Érzékeny a hangulatingadozásaimra, ha szomorú vagyok, odajön hozzám dorombolni, arra pedig magasról tesz, ha nekem dolgom van és ő játszani akar. Különbséget tesz köztem és a játékai között, még akkor is, ha szivatni akar a párom és rám irányítja a piros pöttyöt. Nincsenek privát pillanataim a macskától, mindig ott akar lenni, ahol én. A lakásban nem tesz kárt, meg lehet tanítani rá, hogy ne csináljon ilyeneket.

Az én cicám nagyon hűséges. Megbízik bennem.

Amikor kivisszük sétálni, jön mellettem.


Ha fajtatiszta cicád lesz, javasolt a benti tartás, illetve csinálhatsz neki kifutót, elkerítheted a teraszt - mert bármikor ellopják. Nagyon sok mentett cicát is csak lakásba és ugyanilyen körülmények közé adnak csak oda. Ha már befektetsz egy csomó pénzt a cicába, vigyázni is kell rá! A benti-kinti tartás csak akkor javasolt, ha biztosítani tudod a cicád biztonságát. Az, hogy tudja, hogy nem szabad az úttest felé menni, nem ér semmit.


Első körben érdemes alomtálcát (ha kinti-benti, akkor is) venni neki. Jó, ha az alom kezdetben olyan, mint amilyenhez szokott. Ha rendes helyről hozod a cicádat 8-12 hetes kora között, addigra már szobatiszta. (Amikor már szilárdat esznek, az anyjuk nem takarít fel utánuk, akkortól lehet elkezdeni a szobatisztaságra tanítást.) Fontos az alomtálca elhelyezése, erről sokat lehet olvasni a neten.

Kaparófát akkor érdemes venni, ha már tudod, hogy mekkorára nő a macska (nekem Maine Coonom van, a legtöbb, forgalomban levő kicsi neki) ill. tudod, milyen szokásai vannak. Nekünk venni kellett egy szizál szőnyeget, mert az urasága vízszintesen is szeret kaparni. Ha kint is lesz cica, mászhat fára. Jó ötlet a lakásban a cicáknak való, szőnyeggel bevont polc. Az talán helyettesíti is a kaparófát.


Fekvőhely nem kell első körben a macskának. Viszont fontos, hogy biztosíts neki olyan helyet, ahol el tud bújni, ha elmélkedni akar. Szeretik a magas helyeket. Az enyém a szállítóboxából szeret leskelődni, ill. a függöny mögött.


Játékokra sem érdemes sok pénzt áldozni. Nálunk menő a pizzás kisasztalka, a papírszatyor, a pingponglabda,a cipőfűző, a bőröndöm és a méteres partiszívószál. A macskajátékai egy hétig voltak menők. (Igaz, ezek is, de legalább nem kellett külön venni őket.)


Szóval nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak a macskatartásról. Nagyon depressziós voltam, mielőtt hozzánk került volna a cica, most már mindenki mondja, mennyivel életvidámabb lettem.


Az interneten nagyon sok cikk van a macskatartásról, gyakorlatilag minden háziállatos portálnak van cikke arról, hol érdemes elkezdeni.

2013. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

És még valami:

*nem jelölt a lakásban


És még az etetés:

ha magas hústartalmú táppal eteted, akkor nem lesz állandóan éhes a cica! De olyan ételt érdemes neki adni, amihez hozzászokott. 1-2 hét után lehet átállni másra.

2013. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Maxitabi ***** válasza:
76%

Szia,

a cicának bentre kell minimum egy alomtálca-itt többféle is van-fedett v nem,többféle alom-ezek egyéni választás. Itt a gyakorin is sok ezzel kapcsolatos kérdés volt, nézd vissza őket!Aztán etetőtálak(min 2)-és lehetőleg ne műanyag,itatótál - több is a lakásban,ne a kaja mellett-nálunk a vödör a legmenőbb.. Kell még fésű, kefe;esetleg ha sétáltatni szeretnéd hám+póráz-de kiskorától szoktatni kell. Szállítóbox-állatorvoshoz, v bárhová vinni; körömvágó,élősködők elleni védelem. Feltétlenül kaparófa, v kaparó-valami-körömélesítésre ne a bútort használja. A macskabútor azért jó, mert az egyben fekvő, búvó és játszóhely is, de mindenképpen minimum 150cm magas legyen!

Fontos még, hogy megkapja kiskorától az alap-oltásokat a macskabetegségekre és 3 havonta féregtelenítés-akkor is, ha benti, mert a kórokozókat bevihetjük mi is. Játékok tényleg legyenek, de nem kell flancos drága, házilag is lehet bármit felhasználni.

Táplálás: a száraztáp nem a legjobb nekik, de nekünk kényelmesebb,abból is a jó minőségű, magas hústartalmúak (szintén nézd vissza a kérdéseket),de konzerv mellé legyen.Itt is igaz, a szupermarketes reklámozott tápok nem jók. Vagy nyers= BARF etetés-ez is külön szakirodalom..

A szobanövények közül nagyon sok mérgező rájuk, figyelni kell, vezetékek,áram, néha szőnyeg és függöny is kárba veszhet...

A chip nem kötelező,de szerintem jó, ha van - nekem pl mindkét cicának útlevele is van, mert nyaralni is mennek velünk,de megnyugtató érzés is, ha esetleg elvesznének. Az állandó nyakörv nem túl jó kinti cicának, mert beakadhat valahová (megfullad), elveszítheti.

Most ennyi jutott eszembe, jó böngészést!

2013. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szereti a gurigatós dolgokat, meg a műegeret:):):)

Krumplit ne adj neki ,mert nem tudja megemészteni:S

Alomba kaparj bele a kis mancsával, és akkor onnantól tudni fogja, hogy oda kell végeznie a dolgát:):)

Ja am kapirászásról jut eszembe, van ilyen kaparófa is, szeret dolgokat kapirászni, de amúgy a bútorokhoz nálunk nem nyúl:) Kis okos:):)

2013. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kell egy hordozó, melyben haza tudod vinni és ha orvoshoz vagy bárhova menni kell vele.

Kell neki egy tál nyilván, melyből eszik. Én ugyan abból etetem is mert nem hagyom egész nap előtte a kaját.

Egyetlen egy játékot vettem neki, ilyen kis botot, melyen egy hosszú gumi madzag van, annak a végén pedig egy tollas labda csörgővel. A gond csak az, hogy a kutyámnak is tetszik a játék és tollak már nincsenek rajta. XD

Van egy gombolyagja is neki, az itthon volt.

Van ezen kívül egy lógó színes... öö izéje. Két színes fonalat kötöttem össze, az egyik vége a ruhaszárítón van rögzítve, a másikon pedig egy kötött négyzet van (gondom anno valaki gyakorolhatta a kötést).

Alomból mi 3-t próbáltunk ki, az első nagyon jó volt. Aldibna lehet kapni, 5 kiló azt hiszem 500-600Ft. A második ilyen fehér színű alom volt, az nem jó mert nem csomósodik és így hamar el is fogyott. A 3. is nagyon jó, majd megkérdezem páromat, hogy honnan vette mert már nem tudom.

Ezeken kívül pedig már csak az ételét kell megválasztanod. Én még konzervet adok a cicámnak mert kölyök. De ez is 45% húst tartalmaz. Valamint kenyeret és rizst is kap mellé. Van, amikor a kenyeret megkenem májkrémmel. A laktóz mentes tejet valamiért nem akarta inni, de a rendeset szereti nagyon. :)


Ha elviszed állatorvoshoz oltatni, akkor ott kaphat csipet is ha kéred.


Az én macskám benti cica, így neki csipje nincs, oltva sincsen. Egy bolhanyakörve van és ennyi. Fekvőhelye sincs az enyémnek mert a kutya helyén alszik, meg úgy mindenhol.

Szerintem nem kell neki külön alvó helyecske, mert úgy is lefekszik a kőre ha melege van. Esténként a kutya és a macska is velünk alszik. Nap közben a cica hol az ágyon, hol a földön.

2013. aug. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom, inkább tartsd bent, mert kevesebb oltás kell neki + nem kell aggódni mégis mi a fene lesz a macskával, amíg kint van. Különösen ha panelban laksz. Az én mostani cicum kinti macska volt, amíg el nem hoztam és egyáltalán nem vágyik már ki. Szóval az nem igaz, hogyha kinti macska, akkor soha nem fog bentre szokni. CSip nem kell, nyakorv sem kötelező, max ha bolhás, vagy ha akarsz. Fekvőhely kell neki, amíg nem szokik hozzád, de bármi puha jó. Nekem most egy cipősdoboz + egy nem használatos türcsi volt. Egyelőre fekhelyre ne költs, lehet nem is fogja használni. Játék bármi jó neki, de azt állatos boltban tudsz venni neki. Enyém most a WC papírt gurítgatta le és a gurigával játszik....:)

Alom meg szimpla nagyszemű kavicsos, azt hiszem valamifél biolux a márkája. Ilyen zöld a csomagolása, amin kiscicák vanna, az TÖKÉLETES és olcsó!!! Alomra szoktatni meg úgy tudod, hogy alkalmanként rá teszed, és a mellső mancsát megfogod és kaparó mozdulatot csinálsz. Nekem így sikerült pár nap alatt macsekot alomra szoktatni. Ha kérdésed van írj nyugodtan, tapasztalt "macsekidomár" vagyok.:)

2013. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a Biolux nem csomósodik, ugye?

Mintha mi is venni akartunk volna olyat, de pont azért nem jött be, mert nem tudtuk tisztán tartani.

Gyakran kellett cserélni.

És élesnek találtam a kavicsokat.

Inkább nyuszi alá tenném, ha már ilyen almot akarok használni,mert ha megrágja, nem csomósodik be benne.


Mondjuk én aprószemű-párti vagyok, de ez csak az én ízlésem.

2013. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, az nem csomósodik. Amúgy macskafüggő is mennyire kell cserélni almot, van, amelyiknél nem mindig elég ha mondjuk a kakit kilapátolod. Volt macskám, aki nagyon finnyás volt erre.
2013. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, az nem csomósodott, szerintem az egy rakás kaki. Amúgy ami még jó alom: Tesco-s. Az van ráírva, hogy Clean & Hygenic.


Nagyon jól csomósodok, konkrétan ilyen kis hógolyók lesznek csak alomgolyók. :D

2013. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!