Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisilnek mindent össze...

Miért pisilnek mindent össze a macskák? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Budapesten lakunk bérelt lakásban, 3 macskánk van. Régebben vidéken laktunk és csak egy macskánk volt, teljesen szobatiszta. Azután ahogy felköltöztünk a fővárosba, befogadtunk még két macskát. Az egyiket az utcáról, a másikat pedig úgy, hogy az alsó szomszédunk végelgyengülésben elhunyt, és neki is volt egy macskája, akiről senki nem tudott volna gondoskodni.


Talán számít valamit, hogy a háromból a kettő örökbefogadott nagyon utálja egymást. Van rendesen macskaalmuk, de mostanában nagyon sok mindent lepisilnek. Volt, hogy anyu aludt az ágyán, felugrott az egyik macska, lepisilte a lepedőt és odafeküdt anyu mellé aludni...

A három közül egyik kasztrálva van, de ő is lepisil dolgokat. Mindhárman nőstények.


2013. aug. 6. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
hány alomtálat használtok?
2013. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Legalább 3, de inkább 4 alomtál kéne és nevelés, mert ha utálják egymást, sosem fognak rendesen viselkedni.
2013. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
macskák eleve territorriális állatok. ivartalanítás sem ártana az ivarosaknak. amúgy meg min 3 alomtálca, és ajánlom a Feliway párologtatót, nálunk bevált.
2013. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Három alomtálunk van.

Én is arra gondoltam, hogy sokan vannak 3-an egy lakásba, azért csinálják, hogy egymást bosszantsák vele.


Köszönöm a válaszokat, a párologtatót is kipróbáljuk!

2013. aug. 6. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ivaros nőstények sokszor azért pisilnek össze-vissza, hogy felhívják magukra a kandúrok figyelmét, tehát az ivartalanítás ALAP. Egyébként mindent leírtak már előttem, a párologtató is jó ötlet, arra figyeljetek, hogy egy párologtató csak kb 50-70 négyzetméternyi területre elég.

Én azért lehet letennék még egy alomtálcát, hivatalosan az ideális alomszám a macskák száma + 1.

Még arra oda kell figyelni, hogy legyenek olyan helyek, ahová a macskák el tudnak vonulni úgy, hogy ne kelljen egymás közelében lenniük, valamint olyan menedék, ahová esetleg elbújhat a kevésbé domináns cica, ha a másik piszkálja.

Mindhárman lepisilnek dolgokat? Melyik csinálja leginkább? Spriccelnek is, vagy csak simán pisilnek?

Egyébként az almon kívüli vizelés a húgyúti betegségek egyik fontos tünete is lehet, bár itt valószínűleg nem erről van szó, de ezt is figyelembe kell venni!

2013. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy a lakásnak hány négyzetméteresnek kell lennie a macskákhoz. A jól megvannak a cicák, sokan is elférnek egy kis lakásban, ha meg nem szeretik egymást, akkor egy palota is kevés nekik.


Ha nem tudod kibékíteni a macskáidat, ne haragudj, de mindenkinek jó lesz, ha elajándékozod őket és csak az elsőt tartod meg. :( Tudom, naggyon nehéz!!!

A macskák egymással nagyon szemetek tudnak lenni: van, amelyik domináns és nem engedi a másikat az alomra menni! Vagy kiűzi a szobából. Nem hagyja pihenni.

Az áldozat pedig állandó stresszben él. Próbál olyan helyen pisilni, ahol biztonságban érzi magát. Gyakran kialakulnak betegségei is.

A macskák csak úgy tudják érvényesíteni a területigényüket, ha pisiléssel kijelölik.


Első körben próbáld ki a Feliwayt, adj nekik bőségesen enni, játssz velük sokat, játszatok tápkeresősdit, szoktasd össze a szagukat, legyen elég kaparófájuk, az alomtálcájuk a lakás különböző pontjaiban legyen, legyen elég pihenőhelyük.

Mást nem tehetsz.

Sok hasonló esetet olvastam, a legjobb megoldás sajnos az, amit először írtam.

2013. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem lehet őket ivartalaníttatni, mert a nővérem a "macskajogi képviselő" a lakásban és azt mondja, túl nagy kegyetlenség őket ivartalaníttatni. Arra viszont nem gondol, hogy mennyire szenved egy nőstény macska hetekig, ha tüzel és nincsenek kandúrok a környéken...

Spriccelni ritkán szoktak, de szerintem már értem. Mivel azokba a szobákba gyakrabban pisilnek be, ahol ritkábban járnak, biztos meg akarják jelölni maguknak azokat a szobákat.


Először is igyekszem elérni, hogy ivartalanítva legyenek, és ha az nem segít, akkor keresek egy örökbefogadót... Csak a húgom nagyon szomorú lesz.

Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 6. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:

A nővéred minden, de nem macskajogi képviselő!

Nem ért hozzá!

Vágd a képébe!

A macskáknak stressz a szex! Tudja a nővéred, hogy hogyan ovulálnak a macskák?

Azért halnak meg olyan korán az utcai macskák, emrt minden betegséget összeszednek egymástól ill. szellemileg és fizikailag kimerülnek a folyamatos territoriális harcoktól!

A nősténymacska elhasználódik, ha sokat ellik! (Emberben mennyire egészséges, ha valaki 14 éves korától évente szül ikreket?)


Zárd cserébe egy apácazárdába!


(Ne haragudj, de az emberi butaság....)

2013. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úristen, a nővéred megérdemelne egy nagy pofont! A macska nem ember, ezt vegye már tudomásul! Kínszenvedés nekik a tüzelés, ráadásul előbb-utóbb gennyes méhgyulladást kapnak, amibe szépen bele is halhatnak...
2013. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!