Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos cicus került a...

3 hónapos cicus került a házhoz. Hogyan szoktassam a 9 hónapos kajla spánielemhez?

Figyelt kérdés
Nagyon játékos a kutyám és ezáltal nagyon heves is! Szegény macsek próbálkozik, de mindig megijed. Mit tegyek?

2013. aug. 6. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
a kutyusodra szólj rá ha túl heves , a cicus meg idővel megszokja majd.
2013. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
lefogom, fegyelmezem, de még így is.
2013. aug. 6. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem május óta van cicám is a kutya mellett. Az első 2 hét kemény volt, akkor a cica állandóan fújt a kutyára, a kutya meg izgatott volt, hogy van másik állat.

Első 2-3 napban kiengedtük a cicát a boxból, a kutyát fogtuk, és a cica körbejárhatott mindent. Első este aludt csak a boxban a cica, aztán kint aludt, de a kutyát az ágy mellé estére kikötöttük. Tudom, szemétségnek hangzik de valahogy meg kellett oldani a dolgot.

Egyszerre etettem a két állatot minden nap. Először féltünk elengedni a kutyát, szóval rajta hagytuk a pórázt és úgy engedtük el 3-4 nap után. Akkor persze napokig ment a kergetőzés de sosem bántotta a cicát, inkább a cicának volt nagy a hangja. 2 hét alatt teljesen megszűnt az ellenségeskedés. Egy héten belül együtt aludtak, meg a macska befoglalta a kutya helyét. :D


Ma már kint lehet hagyni a kutyát, míg a cica eszik, mert nézi a tálját ugyan, de megvárja, míg a macska befejezi. A cica is sokszor rohangál és ráugrik a kutyára karommal, mire a kutya kicsit megkergeti. :D Szóval vannak ilyenek, de csak játszanak, nem bántják egymást soha. :) Már a vizes tálat is megosztják egymással. :)

2013. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!