Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10-12 hetes cica és 9,5...

10-12 hetes cica és 9,5 hónapos kisgyermek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt haza hozott Párom egy kb. 10 hetes kiscicát (sziámi). Tervek szerint kinti cica lesz, de a házba bejárhat. Nagyon ügyes, mozgékony, igazi kis pokolfajzat :o) viszont van egy 9,5 hónapos kisfiúnk, akivel nem merem egy helyiségben tartani, mert sajnos már vagy háromszor "letámadta" a fejét a macsek. Tudom, hogy a cica csak játszik, de véletlenül sem szeretném, ha megkapná az arcát, vagy rosszabb esetben a szemét! Lenevelhető erről a cica, vagy szeparáljuk el a gyerkőctől és amint elég nagy lesz engedjük ki az udvarra? Később is "támadni" fogja a macsek a kisfiúnkat? Arra nagyon odafigyelünk, hogy a fiúnk ne nyúzza, bántsa a cicát! Biztosan többen vannak akiknek kisgyerekük és kiscicájuk van...Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát? Minden segítő szándékú véleményt szívesen fogadok! Köszönöm!
2013. aug. 8. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A cica is baba még.

Felnőtt korában már nem lesz ennyire "játékos", de kicsinek igen. Hiszen ő is "gyerek" még.

Az én két felnőtt cicámnak eszébe sem jutott, hogy a kislányom lehetne a játékszerük.

A teljes elszeparálást nem tartom jó ötletnek. inkább azt kellene megoldani, hogy csakis felügyelet mellett lehessen közöttetek, illetve a kicsi mellett.

2013. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Már nem is igazán reménykedtem, hogy valaki is ír.

úgy csináljuk ahogy írtad! A cicát nem szeparáljuk el teljesen! Sokszor van köztünk és csak felügyelettel lehet a kisfiúnk mellett. Ilyenkor vagy a cicát tartom kézben és simogatom, vagy a kisfiamat ültetem oda, így talán időben tudok reagálni ha a cica olyat tenné amit nem szeretnénk.

Viszont lenne még egy két kérdésem, ha van véleményed szívesen venném azt is!

az egyik, hogy hogyan tudom egy bizonyos helységből kitiltani a cicát? Ilyen mondjuk a gyerekszoba, mert már többször szeretett volna befeküdni a fiúnk ágyába, aminek persze nem örülök!

A másik, hogy kell e büntetni a cicát ha valami olyat csinál, amit mi nem szeretnénk, hogy csináljon! Pl.: ne menjen az asztalra vagy ne vigye túlzásba a harapdálást még hasonlók. Ha kell, büntetni, azt miképpen tehetem meg?

köszönöm!

2013. aug. 10. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!