Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan állapíthatom meg, hogy...

Hogyan állapíthatom meg, hogy veszett-e a macskám?

Figyelt kérdés

Kb.2-3 napja valami elkapta a cicám egyik hátsó lábát. Ha jól láttam 2-3 fognyom van rajta ill. nem tud ráállni. Behoztam a szobámba, hogy megfigyelhessem. Miből jöhetek rá, hogy veszett-e? Tudom, ott a google, de én személyes tapasztalatokra vagy pedig szakértői véleményre lennék kíváncsi.

Annyi még a gond, hogy ez a cica...nos ez a cica mentálisan kissé sérült. Ez mennyiben nehezíti meg, hogy rájöjjek veszett-e?


2013. aug. 9. 11:56
 1/7 sippara ***** válasza:
Állatorvoson gondolkodtál már??? Komolyan, minden macskás ennyire rohadt felelősségteljes? Ha a te lábadat kapná el "valami", gondolom, akkor is itt ülnél és gyakorin kérdezősködnél...
2013. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sokatmondó választ..-.-' Nos, képzeld gondoltam állatorvosra, csakhogy jelenleg nincs pénzem rá és nem a városban élek így jelenleg nem is tudok bejutni oda. Ha az én lábamba harapna valami, akkor se lenne pénzem rá, mert képzeld: nincs aranyat termő fám dolgozni pedig még nem dolgozok mivel tanuló vagyok. Nagyon szeretjük az állatainkat, mindet ivartalaníttattuk és egészségesek, boldogok. Nem tehetek róla, hogy most épp nem futja az állatorvosra. De amint lesz pénzünk elvisszük. Addig is viszont szeretnék segíteni valahogy neki, ezért kérek minden hozzád hasonló idiótát, hogy először bizonyosodjon meg róla: NEM DIREKT NEM VISZEM EL A MACSKÁMAT ÁLLATORVOSHOZ, azután írjon valaki egy normális választ. Köszönöm.
2013. aug. 9. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá, és nem hiszem, hogy sok gyakoris látott már veszett macskát. Nagy valószínűséggel nem veszett, de beteg az lehet.
2013. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kijárós kedvencnek minimum a veszettség elleni évenkénti oltás.


Főleg, ha mentálisan sérült cica, nem engedném ki, mert akkor nagyobb hátrányban van, mint a többi cica.

Mi egyébként a baja?

2013. aug. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm! És igazából nem nagy valami, csak érzékenyebben reagál a hangokra és mindig tág a pupillája tehát egy kissé rossz a látása. De van egy külön házuk amit nem szoktunk használni, és a cica általában ott szokott bent tartózkodni és ki-be járhat onnan. Azért nem zárjuk be, mert 1.)nem tűri ha bezárják 2.)eddig tudott vigyázni magára, a menekülésben nincs korlátozva, sőt, ez, hogy mindentől jobban megijed mint a többi, talán még a hasznára is vált, mivel gyorsabban reagál a veszélyre. De nekem úgy tűnik, hogy nem komoly a sérülés...legalább is a harapás nem mély. Várok egy-két napot, megpróbálom lejegelni a lábát, és ha nincs változás valahonnan összekaparom a pénzt...mást nem tudok tenni.:(
2013. aug. 9. 16:30
 6/7 Katalin Zsuzsanna válasza:

A következőkben linkelek pár dolgot, remélem hasznos lesz neked:


Áltaban viselkedésbeli változások jellemzőek.

A veszettségnek két típusát különböztetjük meg:


Klasszikus vagy dühöngő veszettség:


Először bágyadtság jellemző, nyálzás, változó étvágy, rekedtes hang. Majd az állat ingerült lesz, minden ok nélkül támadóvá válik. Macskára kivétel nélkül mindig dühöngő veszettség jellemző, általában "fejre megy". Majd az állat lebénul: a torokbénulás miatt nem tud nyelni, nyálzik, kancsalság, testszerte bénulások jellemzők végül az állat pár nap alatt elhullik.


Csendes veszettség: Kimarad a dühöngés, a kezdeti tünetek azonnal bénulásba mennek át. A betegség itt is halálos kimenetelű.


Lappangási ideje (5 nap-fél év) attól függ, hogy mennyire esik távol a központi idegrendszertől a marás. A vírus az idegsejtekben szaporodik és az idegsejtekben haladva jut el a központi idegrendszerbe, kikerülve az immunrendszert. Ezt követően elszaporodik a nyálmirigyekben, szemben és egyéb szervekben.


álveszettség

elsősorban nyers sertésbelsőségekkel (különösen gége, tüdő) fertőződnek. A veszettség vírushoz hasonlóan az idegekben szaporodik, és szintén a központi idegrendszert károsítja

kevésbé jellemző viszketegség. Ők izgatottak, folyamatosan nyávognak, torokbénulás miatt általában folyamatosan csorog a nyáluk. A macska sem tanúsít dühöngő magatartást, de elővigyázatosságot igényel, ugyanis tudatzavara miatt megharaphat, megkarmolhat másokat.


A megbetegedett állatok kivétel nélkül elhullanak.


Kezelés, megelőzés: Nincs ellene védőoltás, a legjobb védekezés az, hogy kedvenceinkkel soha nem etetünk nyers sertéshúst.

2014. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) A cicám lába helyre jött és kutya baja!
2014. júl. 6. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!