Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell csinálni kismacskának...

Mit kell csinálni kismacskának ha borzasztó vád?

Figyelt kérdés
Hogy lehetne megnevelni? Ők nélkül nekiugrik mindenkinek és csupa seb meg vér már mindenem és nem tudom megnevelni...

2013. aug. 10. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Kell mellé szerezni még egy kismacskát, akkor eljátszanak egymással, és nem titeket vadásznak le. :)

Egyébként nekem is volt egy ilyen cicám, nevelni nem lehetett, viszont magától kinőtte. Addig mindig edényfogó kesztyűben játszottam vele, hogy ne nézzen ki a kezem úgy, mint egy háborús veteránnak.

2013. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Ja persze, még egy macska mi? -.-" A kutyáknál sem az a megoldás, hogy vad egy eb és mellé szerezni kell másikat...pff.


Milyen módszerekkel próbálkoztál eddig a nevelése érdekében?

Miket szokott pontosabban csinálni, és ti hogyan reagáltok ezekre a dolgokra?

2013. aug. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az rossz módszer, ha leszidjátok, mert nem fogja tudni, miért.

Lehet, hogy néha ignorálni kéne, lehet, hogy nem szereti, hogy a figyelem középpontjában van.

Vegyetek botos játékokat, vagy csináljatok. Akkor nem kell hozzáérni.

Valahogy ki kéne fejezni, hogy a számára is érthető legyen, hogy fájdalmat okoz nektek. Például sikíthattok.


Bele kell törődni, hogy nem lesz egy ölbebújós macska. A tiednek ilyen a személyisége, de attól még nem szabad sose hálátlan dögnek nevezni.

2013. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de nagyon aranyos is tud lenni, ölbebújós is meg órák hosszat lehet simogatni csak ugye mivel kismacska rájön a játszhatnék és olyankor karmol meg harap. Eddig azzal próbálkoztunk hogy hogyha nagyon bevadult rákoppintottunk egy kicsit a fejére és leszidtuk. Van amikor bevált van amikor csak mégjobban behergelődött
2013. aug. 12. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:

amikor nagyon bevadul, akkor hagyjátok abba a vele való játékot

Akkor jó, hogy mégis ölbebújós, annyira nem írtad le, szóval máshogy értelmeztem a kérdésedet

2013. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem is olyan vészes. Én is mindig azt csinálom a cicámmal, hogy olyankor leteszem és nem folytatom vele a játékot. Bár én nem szoktam érzékelni a kezemen, hogy már szét van karmolva, pedig sokszor már tiszta piros. :D De ott van mondjuk párom, ő hamarabb felszisszen a karmolásokra, ő is leteszi és otthagyja a cicát.
2013. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!