Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes jogi lépéseket tenni,...

Érdemes jogi lépéseket tenni, vagy sem?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve eltűnt a macskánk egyik napról a másikra, eléggé jellegzetes mintázatú maine coon macska volt. Szeretett csatangolni, de mindig hazajött, az ideje nagy részét a lakásban töltötte. Nagyon sokat kerestük neten keresztül is, és beszéltem helyi menhelyekkel is, hátha befogták, de semmi eredménye nem volt, nyilván arra gyanakodtam, hogy ellopták. Nemrég megtudtam, hogy egyik ismerősünk látta őt egy háznál, és a nevére is hallgatott (nem Cirmi, vagy hasonló cicás neve volt, de mindig hallgatott a nevére). Mivel elég régen történt, akkor hogyha csak befogadták, akkor jogilag már az ő macskájuk, azt tudom, hogy ilyenkor már nem lehet mit tenni. De más esetben hogyan lehet bizonyítani, hogy esetleg lopás történt? Sőt, feljelentés esetén szerintem ilyen esetekkel nem igazán foglalkoznak, még akkor sem, ha magasabb értékű állatról van szó...

A dolog másik oldala pedig az, hogy bizonyíték nélkül csak úgy feljelentést tenni nem igazán ésszerű, úgy értem hogy embert megvádolni, mert visszafelé sülhet el. (Félreértés ne essék, nem ez az első, amit meg akartam tenni.)


Szóval ti mit tennétek, hagynátok a cicát ott, ahol van (állítólag jó helye van), vagy milyen lépéseket tennétek, ha nem vagytok biztosak benne, hogy lopás történt?



2013. aug. 11. 22:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, a félreértések elkerülése végett: csatangolás alatt nem a "napokig eltűnök"-féle csatangolást értem, hanem a "max 1 órára körülnézek a környéken" portyázást, ivartalanított volt, és nagyon ragaszkodó.
2013. aug. 11. 22:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Durva ötlet lenne odamenni, és elmesélni, mi történt, megkérdezni, hogy ők mit tudnak a dologról, és hogy került oda a cica?
2013. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is elmennék, megnézném, hogy ő az, utána beszélnék azzal akinél van, bizonyítanám, hogy az enyém (fotók stb). Lehet visszaadja így is. Ha nem akkor vinném tovább a dolgot. Bár ilyen értékes macskába érdemes chipet tenni, hasonlókat... Engem nem érdekel milyen önző vagyok, ha van egy állatom sosem fogok lemondani róla akármennyire szeretik, akármennyi idő után. De persze mindenki más.
2013. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Semmit. Nincs jogi lehetőséged. Abban az esetben lenne,ha chippelt lett volna a cica. Vagy valami megkülönböztető jelzés lett volna a cicádon. Még akkor sem tudsz tenni semmit, ha törzskönyves a cica. Ha jól tudom, nincs egyedi jelölés a cicáknál.Gondos gazda chipet tetet a cicába is.
2013. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Uuuufh, sajnálom. Nekem is egyszer elloptak a cicamat de en nem tudtam ki volt az, aztan egy fel ev mulva magatol vissza jott es latni lehetett a nyakan, hogy szorosan volt ra rakva a nyakorv mivel ki volt dorzsolve, aztan par honap utan megint eltunt es azota sem lattam. Na mind1 , en szerintem probalj meg megegyezni a mostani gazdajaval, vagy ajanlj fel nekik egy ujat cserebe, hatha dijazni fogjak hogy nem akarod visszalopni vagy nem kezdesz el veluk ordibalni.

Sok sikert

2013. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Valletta ***** válasza:
100%
Ha maine coon, akkor gondolom van benne chip. Becsöngetsz a házhoz, elmondod nekik a sztorit, az orvos leolvassa a chipet és voilá.
2013. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Egy utcán csatangoló cicát elvinni közel sem lopás.
2013. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos chip nem volt benne, pedig ennek kellett volna az elsőnek lennie, amikor hozzánk került :( Az a csavar még a dologban, hogy nem szeretném, ha bajba kerülne emiatt az ismerősünk, mert munkavégzés közben látta ezt, és azt mondta, hogy felesleges odamenni, mert fallal van körülvéve a telek, és nem kerítéssel. (Nekem is az odamegyek-megnézem lett volna a stratégiám, és lehidaltam, amikor anyukám ezt közölte velem) Igazából még gondolkozunk a helyes stratégián, remélem lesz valami mindenkinek jó. Másik cicát vagy akármit nem tudunk felajánlani (azóta nincs állat a családban), maximum pénzt, de az nem hiszem, hogy tudná őt pótolni. Ki tudja =/
2013. aug. 11. 22:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, ezt nem tudtam, azért is kérdezem, hogy mi a fair, és mi nem.
2013. aug. 11. 22:35
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyilván mi is hibáztunk, ezt nem tagadom. Remélem minden jól sül el. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenkinek ment a plusz!
2013. aug. 11. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!