Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr, vagy Nőstény macskát...

Kandúr, vagy Nőstény macskát vegyek?

Figyelt kérdés
Vannak nagy kandúrok felénk és félek, hogy a kandúrral verekednének, a nőstényt meg párosodás céljából bántanák. Ti mit javasoltok?

2013. aug. 12. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ivartalanítás, és minden probléma megoldva.
2013. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy Házimacska ivartalanítása kb. mennyibe kerül?

Ha kandúrt ivartalanítok, akkor attól még verekedhetnek, nem?

2013. aug. 12. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Ha kandurt veszel ne ivartalanitsd!! Nincs otthon nostenyetek szoval nektek nem lenne gond ha aztan kis cicak szuletnek, masnak meg ha csinal az mar nem a ti gondotok, ha ivartalanitod el fog lustulni meg minden fele mellekhatasai vannak ..
2013. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Természetesen vannak mellékhatásai az ivartalantásnak, de szerintem a teljesen szobamacskákat érinti.

Túlsúly - ha kijárós, lemozogja, egyébként is, tessék játszani a macskával, nem kell neki nasi, egyen normális ételt és ne tápot

húgyúti problémák - ne egyen tápot, igyon sokat, a nedves táp nyerő vagy a speciális tápok


Ha nincs ivartalanítva, kicsinálja magát pár éven belül, mert a természet nem hosszú időre tervezte egy macska élettartalmát. Nem is beszélve a tőle származó kiscicákról. A sebekről. A várakozásról, mert azt hiszed, elveszett, meghalt a cica. És a jelölés.

A kandúr ivartalantása olcsóbb, kevesebb probléma.


A nőstényé drágább, többet kell vigyázni rá.

De ha nincs ivartalanítva, elviselhetetlen, ha tüzel - ez kínszenvedés neki. Megnő az esélye a méhgyulladásra.


Egy ivartalanított kandúrka gazdija vagyok.

Gyerekkoromban volt egy ivaros kandúr cicám, szörnyű halállal halt.

2013. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az ivartalanítással megelőzöd a csavargást, verekedést, ha kandúr a cica. Ha nőstény akkor a tüzelést, a kiscicákat. Vannak ivartanalítási akciók (Zöld Zebra szokott, meg pár állatvédő szervezet) nézz körül. A kandúr olcsóbb, 5-6 ezer forintért már találsz orvost.

Nekünk most lesz 3 éves a ex kandúrunk, egyáltalán nem lett lusta, ugyan olyan virgonc, játékos mint kiskorában.

2013. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
jófej emberek élnek a világon. nyugodtan kapja el a környék összes tüzelő nőstényét az már nem a te bajod hogy majd 20-30 kölyökmacska életét veszti mert te basztál elvinni kiherélni a tiéd..nyomorék.
2013. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha kandúrt veszel is, mindenképpen ivartalanítsd,különben nem lesz hosszú életű, az ivaros kandúrok átlagos élettartalma max.pár év. Egy ismerősöm másfél kandúrját nemrég majdnem megölték macskaharcba,alig tudták megmenteni olyan csúnya sebet szerzett.

Szerencsére most már ők is rávették magukat az ivartalanításra.:)

Plusz fertőzéseket kaphat el,a többi cicától, balesetek érhetik,mert messzire csatangol (akár hetekre is eltűnhet).

Valamint az ivaros kandúrok később jelölik a területüket spricceléssel.Ez pedig ha csak nem teljesen kinti cica, nagyon büdös tud lenni.(a lakásba akár évekig is lehet utána érezni)

A lánycicáknál persze még fontosabb az ivartalanítás. Ha úgy döntesz mégse ivartalanítod a macskád (ami remélhetőleg nem lesz), akkor kérlek semmiképp se lányt válassz! Egy évbe akár kétszer is lehetnek kiscicái.Így is rengeteg kóbor cica van már az utcán.Elpasszolni annyit meg szinte lehetetlen. Én nemrég találtam a bokorban egy kóbor kiscicát, alig tudtam neki gazdit szerezni ,nem,hogy egy évbe akár tíznek is.

Egy 10 éves boldog,ivartalanított kandúr gazdája :)

2013. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, lenne pénzed az ivartalanításra? Egyszeri kiadás, a cica 6 hónapos kora körül. Kandúroknak olyan 4-8 ezer ft, nőstényeknek 7-12 ezer ft. Az ár orvosfüggő.


Ezt tudnád finanszírozni?

2013. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!