Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Véletlenül az egy éves cicámna...

Véletlenül az egy éves cicámnak kutyáknak való bolhaírtót adtak. Ha csak fél adag szert cseppentettek rá, és a reggelhez képest mostanra láthatóan jobban lett, van esély, hogy nem lesz komoly baj?

Figyelt kérdés
Reggel idegrángásai voltak, és nagyon rosszul volt. Délutánra kicsit jobban lett. Beszéltünk állatorvossal, követtük a tanácsait, de a körzeti külföldön van, és 50 km-re van a legközelebbi. A szüleim dolgoznak, én pedig 300 km-re vagyok a cicustól, így nem tudja őt senki bevinni, én pedig kétségbe vagyok esve. Nagyon nagyon aggódok.

2013. aug. 12. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Persze, hogy van esély, valószínűleg jobbn lesz. Nyugodj meg, nem lesz semmi baja, látod, hogy már most is jobban lett. Csak nem szabad sokat adni a cseppekből neki, csak ugyan ilyen keveset, és akkor minden rendben lesz.

(ha hasznos volt, légyszi nyomj egy zöld kezet köszi! )

2013. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van. Nagyon rosszul volt szegény, és az állatorvosok is azt mondták, ne várjak semmi jót..viszont anya elmondása szerint dél után kicsivel nézte meg, akkor már sokkal jobban nézett ki, mint reggel. Már menni is tudott, meg ivott egy kis tejet is. Annyi rosszat olvastam erről, és nagyon féltem. Járt már valaki hasonlóan?
2013. aug. 12. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:

"Csak nem szabad sokat adni a cseppekből neki, csak ugyan ilyen keveset, és akkor minden rendben lesz. "

Mi?! És ez áll 61%-on, normálisak vagytok?!

Ajándékozzátok el valaki kutyásnak, a macskára pedig SOHA többé ne használjátok! Nem érdemes kísérletezni, hogy mennyi az a kicsi adag, amit még tolerálna a szervezete, mert belehalhat a kísérletezésbe. Csoda ha rendesen felépül, nem, hogy még újra rárakni ezt a szert túlzott dózisban (hiába cseppent kevesebbet, akkor is sok lesz a cicának).


Természetesen van esély rá, hogy jobban legyen, de ha látná állatorvos és esetleg csinálna vele valamit, akkor még több esélye lenne.

Így csak azt tudom mondani, hogy igyon sok-sok folyadékot, (Tejjel vigyázni kell mert sok macska laktózérzékeny és a hasmenés által ki fog száradni, minél többet iszik). Vízből általában nem isznak hatalmas mennyiséget így az lenne a legjobb, ha főznétek neki (só, fűszerek nélkül) valami húsleves szerűséget, aminek a levét szívesen inná.

Esetleg megfürdetni sem ártott volna, igaz, hogy már beszívódott a szer, de mégis, hátha egy kicsivel lehetett volna csökkenteni a bajt.

2013. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért adtak neki fél adagot, mert a másik felét az anyukája kapta meg, akinek viszont hál'istennek semmi baja nem lett. Hatalmas megkönnyebbülésemre jobban lett másnap, nem volt semmi baja, ugyan úgy viselkedik, mint eddig. Követtük az orvosi utasításokat: sok folyadék (főleg tej), fürdetés, és anya egész este vele volt. ÉS én is megerősítem: TILOS nekik ilyen szert adni, mert belehalnak a mérgezésbe. Ha otthon vagyok, ez az én cicámmal sem történik meg.
2013. aug. 16. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!