Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretem a macskákat mejik...

Csetenyimatyi kérdése:

Szeretem a macskákat mejik macska a legjobb?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
egy menhelyi cica nagyon örülne,ha őt vinnéd haza :)
2013. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen környezetbe. Lakás, v ház, szobacica vagy ki lesz engedve.


Amúgy az elsőnek igaza van, én is menhelyről választanék. Bár ott inkább a cica választ :)

2013. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

meg egy helyesírási szótár is örülne neked :)

viccen kívül,én is a menhelyire szavazok.

2013. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik cica nagyon jó. :)



A menhelyi jó, mert segítesz egy állaton, viszont lehet, hogy lappangó fertőzései vannak, vagy nincs rendesen szocializálódva. (Eddig ugyanez vonatkozik a kert végében összefogdosott macskákra is.) De nagyon hálás tud lenni. Ha pedig ismerik már, mert ideiglenes befogadótól van, akkor az azért jó, mert nem zsákbamacskát kapsz.


Az ismerőstől, hirdetésből összeszedett cica is jó, mert nagy a választék/megmented őket az utcára kerüléstől, de akkor senki sem fogja számonkérni tőled, hogy ivartalanítottad-e már, a legtöbb cicát oltás és féreghajtás nélkül kapod meg. Sőt, ezáltal arra lesznek bátorítva, hogy nehogy elvigyék a macskájukat ivartalanítani, mert úgyis elkélnek a kiscicák.

És itt is jó helyet kell választani.


A fajtatiszta cica is jó, mert akkor nem veszel zsákbamacskát ill. egyesek bele vannak zúgva bizonyos fajtákba, nekik az a mindenük. Viszont sok a csaló, a szaporító, a fajtabetegségekre nem igazán divat a szűrés, sok embert átvernek, sok cicát csak gyártanak és szocializálatlanul adnak el. Az árat nem mondom negatívumnak, mert eltörpül amellett, amennyit már eddig a saját macskánkra költöttünk.


Két helyről biztosan nem szereznék macskát:

Aki házimacskát direkt szaporít, mert az ő Cirmije a legszebb a környéken vagy a szomszéd tőle akar kiscicát.

Aki "fajtatiszta" macskát szaporít hozzáértés és körültekintés nélkül.

2013. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!