Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van nálunk egy cica. Valószínű...

Van nálunk egy cica. Valószínű hogy elütötték de már nagyjából helyre jött. Mit tehetünk érte?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónappal ezelőtt a kertben találtunk egy beteg macskát.Amikor megtaláltuk még menni se tudott,szinte nem is volt észnél.Beraktuk egy kis helységbe ahol a biciklik meg ilyenek vannak,hogy a kutyusunk ne tudja bántani (újfundlandi nőstény kutyus).Amikor evett gyorsan megtudtam nézni és már szépen tud is menni azóta.Mi nem szeretnénk megtartani mint saját cica,a kutya miatt meg amúgy is.Úgy konkrétan még nem értünk hozzá mert féltünk hogy valami betegsége is van de mostanra egészségesnek látszik.Ilyenkor mit lehetne tenni?Ha kihívjuk az állatvédőket akkor ugye nem leszünk hibásak mert nem szóltunk hamarabb?Volt már valakinek ilyennel tapasztalata?

2013. aug. 14. 21:16
 1/8 anonim válasza:
Miért kellene kihívni az állatvédőket? Ha van esetleg ismerős állatorvos, érdemes megnézetni vele (gondolom fizetni nem szeretnél érte, mert nem a tiéd, így is sokat tettél már érte), vagy ha már teljesen felépül, és látod, hogy nincs baja, akkor elajándékozni. Ha nem tudod, akkor érdemes felkeresni a közeli menhelyeket, hátha valahol akad neki hely. Kitartást hozzá! :-)
2013. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!Akkor majd megnézetjük a dokival,csak az a legnagyobb baj hogy elég vad,vagyis vadabb mint kéne lennie.De ma is meglestem amikor evett és egész jó állapotban van és nagyon aranyos:)
2013. aug. 15. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézesd meg dokival mindenképp! valahogy fogd be és vidd el orvoshoz! Aztán jöhet a gazdikeresés! :) sok sikert! (én persze jobban örülnék ha megtartanád, mert látom te törődsz vele. de reméljük más is fog!)
2013. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom vele,sőt ha egészséges tőlem itt is maradhatna.Nálunk a családban az a baj hogy túlzottan kötődünk az állatokhoz.Amikor a régi kutyánk (11 éves újfundlandi) meghalt,mindenkinek megszakadt a szíve:(

A cicáról szólva,a kajája se olyan költséges,csak hát a kutyánk a macskákkal kölyök kora óta nincs jó viszonyban,hisz eleve kutya meg amúgy is.A cica tökéletesen el van abban a kis helységben,este bevisszük neki a kaját,egy fél óra múlva nyoma sincs:)Tud menni is,csak ha már kinyitom az ajtót menekül is vissza a helyére.Majd megpróbáljuk meghirdetni valahol,igazság szerintem nem adnám be semmi képen menhelyre,inkább személyesen valaki szimpatikus cica szeretőnek adnám:)

2013. aug. 16. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Remélem hogy szerető gazdira talál!
2013. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én 11 éves vagyok csak,így sokan nem is értenek meg ha azt mondom hogy nem szeretném menhelyre vitetni:(Mindegy,remélem sikerül meggyógyítani ha baja van,és keresni neki egy szerető gazdit aki jobban gondoskodik róla mint a régi gazdája.Amikor megtaláltuk nem is volt szerintem észnél,meg a fülében légpuska lövedék vagy mi volt,vagyis valami fém volt a fülében,ezért szeretném inkább én is orvoshoz vinni.Bár már nem láttam benne.
2013. aug. 16. 14:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvittétek már orvoshoz??
2013. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem élte meg :"""(Most nagyon sajnáljuk.:(
2013. szept. 3. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!