Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos kiscicám van,...

3 hónapos kiscicám van, kötelező beoltani a cicát, hogyha csak lakásban van? Illetve, hogy mikor kell az ivartalanítást intézni, és hogy körülbelül mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapot lakott kertben, egy elég rendetlen kert volt ahonnan elhoztam, nagyon sovány is volt akkor, azóta már szedett fel egy keveset és jókedvűnek is látom. Viszont találtam benne néhány bolhát és minden nap csipás a szeme. Ez jelenthet gondot?

Nagyon köszönöm a segítséget akárcsak 1 kérdésemre is! :)


2013. aug. 15. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
bolhára frontline!a szemét minden nap törölni kell.ivartalanítás 4-6 hónapos életkorban javasolt.az ár attól függ kandúr vagy nőstény.
2013. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem is csak lakásban van,az enyém be lett oltva és 1 hónap múlva kapja majd meg a másikat,veszettség ellen nem kell ha csak benti.
2013. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

kandúr cica:)

Megmondanád, hogy kb. mennyibe kerül beoltatni?

2013. aug. 15. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott oltani, akkor is, ha soha nem megy ki a lakásból. A bacikat te is könnyen hazaviheted pl. a cipőddel.

Féreghajtó mindenképp kellene neki sürgősen, biztos, ami biztos. Ha nem igazán súlyos a férgesség, akkor annak ált. nincs különösebb tünete, de attól még fertőz. Akár téged/titeket is. A bolha a kisebbig gond, egy esetleges férgesség a komolyabb.

2013. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem 4000ft-ba került 1 oltás,de orvosfüggő
2013. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocsi,hogy itt kérdem,de az én cicám 1 féreghajtót kapott csak,mielőtt még megvettük volna, ezen felül még kellene kapnia?
2013. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos korára a cicának már kétszer át kellett volna esnie a kombinált oltáson. Ezek nagyon fontosak, mert olyan betegség ellen védnek, amit akár cipőtalpon is behozhatsz.

A leukózis elleni is ajánlott, mert az is hasonló, akár az állatorvosnál is el lehet kapni.

Ha kizárólag benti a cica, a veszettség csak akkor kell, ha útlevelet is akarsz csináltatni, ill. megvan a lehetősége, hogy kiszökjön.

És 3 hónapos korára már néhányszor féreghajtva kéne lennie. Utána csak negyedévente kell ismételni.

Az összes oltást is évente kell ismételni.

Minimális csipa szokott lenni a cicák szemében, ezt ők szépen letisztogatják maguknak. Amikor az én cicám macskanáthás volt, egy kicsit több csipája volt, de kikezeltük, mielőtt elkezdett volna váladékozni.

A bolhairtónál azt hiszem van kor- és súlyhatár, ezt figyelembe kell venni. Szerintem egy három hónapos cicára már lehet tenni, de minden le van írva a használati utasításban ill. a patikus is segít.

Az oltások árát nem tudom, az állatorvosi rendelők honlapján lehet tájékozódni, ki mit mennyiért ad be. Sajnos nem olcsók.

2013. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a kombinált oltás 3.800 Ft + 100 Ft a féreghajtó tabletta.


Lány cica, nemsoká visszük ivartalaníttatni, az 10.000 Ft lesz.

2013. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lemaradt: 5-6 hónapos korban ajánlott az ivartalanítás.
2013. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van, már két oltáson át kellett volna esnie! Sőt, lassan jöhet a veszettség elleni, de az csak akkor kell ha kiengeded! Az én cicámat 4 hetesen találtam, kapott kombinált oltást, rá egy hónapra megint egyett és még így is beteg lett! A doki nem mondta, de én állítom, hogy parvo volt olyan rosszul volt szegényem és a tünetek is azok voltak, sőt pontosan ahogy írták aki megéli az 5. napot a parvo vírussal az már megmarad! És a 6.nap már nem is hányt nem is fosott, semmi baja nem volt! ugyhogy nem lehet tudni azt akarom ezzel mondani, inkább vidd el, ne sajnáld a pénzt rá! A szeme az enyémnek is mindig csipás, gondolom nem tanult meg rendesen mosakodni, ki kell törölni lehet kamillateával de ne legyen meleg! és lehet sima vízzel is, egy vattakorong segítségével! Majd megtanulja, nekem már egyre tisztább, de vannak olyan macskák akik sosem tanulják meg :D kis csipások! az én cicám most 4 hónapos és egy hónap múlva mikor nem lesz már meleg, vihetem ivartalanításra! sok boldogságot a cicushoz! :)
2013. aug. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!