Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Észrevehető összefüggés a...

Észrevehető összefüggés a macskák (egyszerű házimacskák) színe és jelleme között?

Figyelt kérdés
Pl. mintha ilyesmit hallottam volna, hogy a teknőctarka "vadabb", a fehér tartózkodóbb, a vörösek nagyon kergék, játékosak... de bármilyen más észrevétel is érdekel :) és persze a cáfolatok is!
2013. aug. 16. 11:28
 1/7 A kérdező kommentje:

vagy itt ez a cikk: [link]

Egyetértetek vele?

2013. aug. 16. 11:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az én macskáimat vesszük példának akkor:Szürke igaz. Fekete fehér nem igaz. A cirmosnak csak fele. A fekete igaz.

A többiről nem mondok mert még nem volt olyan macskám.

2013. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
100%

A teknőctarkák 99,9%-ban nőstények, ezért általánosságban lelkesebb vadászok. A vörösek nagy arányban hímek, mivel egy vörös nőstény születéséhez több genetikai feltételnek kell teljesülnie. Ezért általánosságban elmondhatjuk, hogy a vörösekre jellemzőek a kandúros vonások, mivel jellemzően kandúrok.

A kék szemű fehérek gyakran süketek, a felemás szemű fehérek a fél fülükre szoktak azok lenni. A süketség meg kihat a macska viselkedésére. Léteznek speciális színek, amelyek csak 1-1 fajtára jellemzőek, ilyen esetben természetesen az adott színnél várhatóak az adott fajta jellemvonásai. Minden más összefüggés csak maszlag.

2013. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sakk matt az én cicám milyen szinű volt? mert feketének fekete volt, de ha rásütött a nap látszott hogy vörös... amugy egyáltalán nem volt hangos. vadásznak jó vadász
2013. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 16. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Körülbelül olyan gagyin vannak leírva a cicajellemek a cikkben, mint a horószkópokban. Ugyanolyan macskajellem, csak máshogy megfogalmazva.

Én például fordított esetben nem tudnám megtalálni, melyik tükrözné a macskám személyiségét.

2013. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Eddig a csíkos macskák közül találkoztam a legtöbb vaddal.
2013. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!