Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom elérni, hogy ne...

Hogyan tudom elérni, hogy ne harapjon a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 hónapos,nőstény ,keverék házi macskám és ha hozzá akarok érni már egyből harap,ha meg arrébb megyek odajön és dühösen teljes erejéből belém mar.

Kérlek segítsetek mert ha nem javul a helyzet menhelyre kerül.



2013. aug. 19. 19:39
 1/2 anonim válasza:
ne legyél már idióta minden kismacska játszani akar ha ilyen vagy tényleg jobb ha nem tartasz macskát...
2013. aug. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. A kiscicák szoktak játékból, szeretetből is harapdálni. A megtámadott kiscica ebben az esetben felnyíg, a másik pedig abbahagyja, mert elvileg nem akar fájdalmat okozni. Amikor megkaptam a cicámat, a tenyésztő felhívta arra a figyelmemet, ha ilyet csinál a cica, nyígjak fel nyugodtan. Ha ezt csinálom, a cica elkezd nyalogatni helyette. Ha meg tovább hergelem a macskát, akkor meg bevadul, de eddig nem történt nálunk semmilyen baleset.

2. Ha úgy érzed, ez agresszió, akkor a macska azért fordul ehhez a módszerhez, mert úgy érzi, csak így hagyod békén. Emberekhez szoktatott cica elvileg vagy a padlásról fogdosták neked össze? Némelyik macska nem igényli annyira a figyelmet, az eszköztáruk, hogy kifejezzék magukat, pedig viszonylag korlátozott, hiszen elsősorban nem társas lények. Ilyenkor annyit tehetsz, hogy a fölös energiáit játékkal vezeted le, azon kívül pedig ignorálod, max. akkor nyúlsz hozzá, amikor arrébb teszed, mert a helyeden ül.

2013. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!