Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartó kismamák, kisbabás...

Macskatartó kismamák, kisbabás anyukák, mihez kezdjek a macskaszőrrel? Érdemes megnyírni a macskát?

Figyelt kérdés
Várhatóan szeptemberben szülök, a cicánk kizárólag benti, és velünk alszik. Sajnos a babától való elkülönítés egyelőre nem igazán oldható meg, és nagyon félek, hogy a kicsi belélegzi a szőrt, és valami baja lesz tőle. Arra gondoltam, hogy kozmetikushoz viszem levágni a macs szőrét. Sima házi, de eléggé hullik neki, főleg ősszel. Már időpont is van, csak kicsit elbizonytalanodtam, lehet, hogy a rövidre vágott szőre is hullani fog, csak még jobban száll majd? Vajon mi a problémásabb, a rövid vagy a hosszabb/normál szőr? Tapasztalatok, ötletek ezzel kapcsolatban?

2013. aug. 20. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
:) ne vágasd le a szőrét. Am a rövidebbet össze se tudod szedni úgy. Am gondolom ha csakis benti akk nem kertes házba lax. A babára am nem veszélyes, de amíg nem erősödik meg, addig a macskát ne engedd oda hozzá. Vagy zárd ki a szobából, s alaposan moss kezet utánna, ha simodatod vagy ilyesmi. Csak az első pár hónapban kell odafigyelni jobban. Persze azért később is, hiszen kórokozókat hordozhat a macska ami a kicsire veszélyes lehet, de a szőr az nem. Ne engedd a babaágyba azt annyi. Nem lesz gond. De trimmelni nem kell, az rosszabb lesz.
2013. aug. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a rövid szőr is úgyanúgy fog hullani csak talán nem fogod annyira észrevenni, én a fürdetést javaslom meg a napi kifésülést illetve ahol a baba fog aludni oda ne engedjétek a cicát na meg a baba érkezése előtt egy nagy takarítást javasolok
2013. aug. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányoméknál hamarabb volt a cica, majd aztán jött 1-2 év után a baba. Nem tudtak mit kezdeni a macskával, hozzájuk nőtt.Ők nem a szőrtől féltek elsősorban, sziámi cica, valóban tele a lakás a szőrével, hiába porszívóznak, hanem attól, hogy kíváncsi, bújós, és netán a baba is érdekli majd. Én a Nők Lapjában olvastam egyszer egy kétoldalas cikket, milyen problémák, tragédiák történhetnek kisgyerekekkel, amire a szülők nem is gondolnak. Emlékszem egyre: az anya kitette levegőzni az újszülöttet a mélykocsiban, időnként ránézett. Aztán kiment érte, s egy nagy rusnya macska ült a baba mellén, száján, a novemberi hidegben oda húzódott melegedni.Megfulladt a csecsemő.Szóval féltünk, hogy ha a babaszobába besurranna, biztos ott kötne ki a csecsemő körül, így csináltattunk szakemberrel egy szép hálóajtót,mágneszárral, amin ugye át lehetett látni, de a macsek nem mehetett be. Pedig sokszor ott ült előtte, és nyávogott. Az ajtó addig szolgált, míg a csúszó-mászó gyermeket is bent tartotta a szobájában, ha a mama főzött.

Visszatérve a szőrre - beleszületett. Megszokhatta. Ha vendég megy hozzájuk, az arra érzékeny 10 perc múlva tüsszög, bedagad az arca. Itt a kicsinek akkor kezd folyni az orra, ha bemegy az óvodai közösségbe.Tehát egész nyáron, míg otthon van, nem szipog. Nálunk is van macska, ráadásul kinti-benti, tehát itt is szőrös lakás fogadja, bár ha jön, porszívózunk ezerrel.

Nekem azért van lelkifurdalásom, és ha ez a macskánk elhagy bennünket, soha többé nem fogok benti macskát, kutyát tartani, de a lányomék sem - egyelőre ezt mondják:)

2013. aug. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Ha megnyírod a macskát akkor is ugyanúgy fog hullani a szőre neki... Vedléskor érdemes naponta 2x 30 percet fésülni a megfelelő fésűvel (one all systems). Egy hét alatt kivégezhető a vedlés.


Nekem nincs gyerkőcöm, de így is naponta porszívózok kétszer 3 cica mellett!


Két véglet van, ha a pici sírni fog a cica oda sem akar majd menni... vagy ha a pici sír, akkor az anya ösztönből fakadóan, oda fog menni dorombolni hozzá!

Nagyon szépen hozzá lehet szoktatni a cicát a picihez, és a picit a cicához (nem húzzuk a farkát, a fülét- a későbbiekben) :)

A cicának is meglehet tanítani hogy mit szabad és mit nem majd...! :)

2013. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mivel egyikőtök sem javasolta a nyírást, férjem meg amúgy is ellenezte, lemondtam az időpontját. Nehogy a szőr hiánya miatt fázzon, és nagyobb motivációja legyen babát látogatni... Beszerzek majd egy Furminator kefét, mindenhol ódákat zengenek róla, remélem, nekem is beválik majd... meg majd porszívózok naponta.
2013. aug. 20. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!