Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért olyan baromira fontos,...

Miért olyan baromira fontos, hogy a kutya vagy a macska az okosabb?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben rengeteg ilyen kérdés volt. Mint az oviban. Attól érzi magát jobban a kérdező, hogy a többség az általa tartott állatra voksol. Miért nem mindegy, hogy melyik okosabb, vagy szebb? Nem is lehet őket összehasonlítani. Mindkettő csodálatos állat, akiket tisztelni, szeretni kell, miért nem elég ennyi?


Ez olyan mintha a marhát meg a csirkét hasonlítanák össze az emberek. Mindkettő haszonállat, mindkettő jó valamire, de nem lehet összehasonlítani. Tényleg ilyen szintű intelligenciánál tartunk, hogy az a nyerő, aki kedvencére a többség azt mondja, hogy okosabb?



#kutya #macska #óvoda #okos #dedó #unintelligens emberek
2013. aug. 23. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Aki szereti az állatokat, az az összeset szereti, nem?


Kedves kérdező! Én is úgy gondolom, ahogy te.

Falun nőttem fel, tele voltunk mindig állattal, nyuszikkal, kacsákkal, malacokkal, kutyával, cicával. Volt olyan, hogy megharapott a kutya, amikor valakihez mentem látogatóba, én kb. kislányként csak mentem az ajtó felé és megtörtént a baj, mégis szeretem a kutyákat. Bajom csak a gazdikkal van. Meg a macskák. Karmolt meg már macska játék közben, amikor kicsi voltam, nem lett belőle semmi.

Szóval már gyerekkorom óta bennem van az állatok szeretete. A szeretetnek meg az a legfontosabb tulajdonsága, hogy ez egy önzetlen érzés, tehát úgy is lehet szeretni valamit, vagy törődni vele, ha az nem viszonozza úgy, ahogyan elvárjuk.

Lehet, hogy hasonló a probléma ahhoz, hogy valamilyen városi gyerek nem szereti a kutyákat, mert belé lett táplálva kicsi kora óta, hogy a kutya bánt, harap, rossz. Ha valaki olyan helyen nő fel, ahol még a csirkékkel is jobban bánnak, mint a macskákkal, akkor mit várunk el?

Vagy ha valaki próbálkozott már macskával, de tegyük fel, hülye a macskatartáshoz, és a cica nem volt szobatiszta, agresszív volt, akkor meg miért kell elítélni az összes macskát, ha a gazdi volt béna?

2013. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!