Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?...

Mi baja lehet a cicámnak? (fiú cica)

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt fürdettem meg és nem nagyon tetszett neki.Elszaladt azóta nem nagyon jön haza, ha igen akkor se akar hozzám jönni, pedig eléggé bújós cica. Nem tudom mi lehet a baja, ha felé megyek ő elszalad. Anyukám azt mondja a párzás miatt van. Ez lehetséges?
2013. aug. 23. 19:23
 1/7 anonim válasza:
Az enyémnek is ilyen baja volt (bár én nem fürdettem) és csak néha jött haza pár percre, míg egyszer teljesen betegen jött, sajnos meg is halt :( Az valami parvó vírus volt azt mondták.
2013. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális viselkedés, nem feltétlenül beteg, nálunk mindig ez volt fürdetés/fésülés/bolhaporozás után. Fürdetés után úgy rohantak ki a házból, mint a puskagolyó, aztán napokig nem lehetett őket megfogni, enni is csak néha jöttek elő. Gondolom a tied is azt hiszi, hogy újra meg akarod fürdetni. Nyugi, idővel megnyugszik és nem fél majd tőled. Addig is ha amúgy nem tűnik betegnek, akkor ne közelíts hozzá csak hívd és adj neki finom falatokat. Később magától egyre közelebb megy majd hozzád.
2013. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja egyébként lehet a párzás miatt is ilyesmi; egyszer olvastam egy macskás könyvben, hogy olyankor nem szeretik ha "emberszagúak" lesznek, mert inkább a saját szagukat akarják éreztetni. De valószínűbb tart tőle, hogy újra megfürdetnéd. :)
2013. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
egy macska kb 60 óráig emlékszik vissza (csak egy érdekesség)
2013. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

19:39

De akkor az, hogy van, hogy ha valamelyiket bántotta pl. a szomszéd kölyök, akkor még évek múlva is fél tőle, mindenkinek hagyja magát simogatni, de ha ő közelít felé, akkor elrohan? Azt máshol tárolja az agya, vagy azt ösztönösen tudja (de honnan?) vagy mi? Nem vitatkozni akarok, engem ez komolyan érdekel.

2013. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
mondjuk az ösztön, az meg van minden macskában, de nekem egyik se ment el azok közül, amiket megfürdettem. ez mindegyik macskánál más. kicsit olyanok mint az emberek: közülük is van haragtartó és megbocsájtó egyaránt
2013. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére már a 4. nap ugyan úgy bújt mint máskor, már nem is megy el egész nap itthon alszik. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. aug. 31. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!