Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindig kint legyen a macska...

Mindig kint legyen a macska előtt a száraztáp?

Figyelt kérdés

Mindig legyen neki kint kaja vagy inkább napi többször adjak neki kevesebbet?

Még kölyökcicáról van szó, 3-4 hónapos lehet.


2013. aug. 23. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

A macska természetétől függ, illetve, hogy mennyit tudsz foglalkozni vele. Ha nem zabálós és csak annyit eszik egyszerre, amennyi éppen kell neki (a legtöbb macska ilyen), akkor ki lehet tenni neki egész napra. De ha állandóan vagy általában ott vagy mellette és tudsz neki mindig a megszokott időben adni vagy mindig amikor kér, akkor nem kell feltétlenül, hogy legyen mindig előtte, mert úgyis fogsz majd tudni adni neki mindig időben.

Egyébként a miénknek általában mindig volt kitéve egy kicsi, de nem csináltunk belőle gondot, illetve nem figyeltünk mindig rá, hogy legyen, mert bármikor tudtunk neki adni ha kért és meg is volt valamennyire az etetési ritmusa, közben úgysem igazán evett volna belőle.

Jobban is szerette ha frissen vettük ki neki a zacskóból, mert ha kint állt sokáig, akkor megszáradt és elment a szaga.

2013. aug. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek van igaza. Ha olyan típus, aki azonnal minden kaját elpusztít ami elérhető, akkor neked kell adagolni. De ha csak annyit eszik amennyi jól esik neki, akkor lehet előtte nyugodtan. Az enyém szerencsére az utóbbi.
2013. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy most vigyáztam pár napot egy cicára, aki minden kaját felevett, aztán hányt tőle.


Az adagolás meg rajta van a tápokon, hogy milyen testsúlyhoz mennyi az ajánlott napi adag.


De ki kell próbálni, hogy ő melyik kategória.

2013. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy cicám, aki nagyevő VOLT, mert amint rájön, hogy senki nem eszi el előle, meg fog változni.

Most jelenleg három cicám van. Napi 50-50 gramm nedves eledelt kapnak reggel és este, és napközben kint van a száraz kb 90 gramm, igy számoltam ki a nedves mellett (egy ideje kénytelen vagyok odafigyelni, mert picit ducik, ezért van kimérve a száraz is) rájárnak napközben, a reggelit vacsorát ha nem eszi(k) meg mindet egy óra múlva elveszem előlük. É a száraz marad, ameddig tart. Van hogy elfogy éjszaka a napi adag, van hogy marad pár szem belőle reggel.

Ha pl a gyártó azt írja a nedves tápra, hogy egy kb 4 kilós macska 3cs/nap, akkor nincs száraz! Ha száraza is kap, akkor nem szabad a napi 3 csomagot odaadni neki.

A jobb minőségű száraz tápok zacskóján már sokszor úgy is tüntetik fel az etetési útmutatóban, hogy pl 1 cs nedveseledel mellé x gramm száraz, 2 cs mellé y gramm száraz tápot lehet adagolni/nap.

Igazából a jobb minőségű tápokon (Acana, royal Canin, Grau, Applaws, Hill's, taste of Wild (zooplus.hu webshopban meg lehet nézni őket, nem drágák!) mindig rajta van az etetési útmutató.

És a legtöbb macska a száraz tápot nem nyomja be egyszerre, hanem egész nap eszi, csipeget.

Ha csak száraz tápot kap, akkor viszont nagyon nagyon nagyon fontos, hogy mindig legyen friss víz kirakva neki!!! Amúgy is jó ha van kint, bár a cica kicsi víz igényű, főleg ha nedves eledelt is kap (azoknak általában a 80%-a víz)de kell lennie kitéve.

2015. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jav: megváltozott (az én cicám), volt egy másik is aki ilyen volt, ő is abba hagyta a felzabálást.
2015. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!