Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim minden reggel...

A macskáim minden reggel isznak a kakaómból. Lehet bajuk?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a csoki, kávé meg ilyenek nem tesznek nekik jót. Meg sokan azt mondják, hogy a tehéntej sem (Bár ezek a bolti tejeknek annyi közük van a tehénhez, mint nekem.)

A szitu az, hogy minden reggel mikor meghallják a kanál csörömpölését és rohannak hozzám, nyávognak, másznak fel rám. Addig nem nyugszanak meg, amíg nem kapnak 2-3 teáskanállal a kakaómból.

Ez a mennyiség szerintetek káros, vagy még belefér?

Előre is köszi a válaszokat! :)


2013. aug. 25. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
a macskának nem káros, de ha beleiszik a poharadba, akkor neked annál inkább
2013. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad adni nekik.

[link]

2013. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem a bögrémből, hanem a kanalamból isszák, amit aztán nem teszek vissza a bögrémbe.

Igen én is ezt a cikket olvastam, ezért tettem fel a kérdést, hogy másoknak van e tapasztalata. Meg, hogy ilyen kis mennyiségben is árt e nekik.

2013. aug. 25. 09:23
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tiltólistán van, ezért én nem adnék kis mennyiségben sem.
2013. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%

Dehogy lesz bajuk! A macskák alapból megisszák a tejet, a kakaó (ital) is abból készül, maga a kakaópor és cukor szintén élelmiszeripari termékek, tehát semmi problémát nem okoznak (ha csak nem allergiát)

De a lényeg, hogy bármilyen étel, ami jó az embernek, az jó a macskának és kutyának is!

2013. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Fúj, de ha több teáskanállal adsz nekik, akkor csak többször belenyúlsz a bögrébe, tehát eszed a macskanyálat :D
2013. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem eszem a macskanyálat, mert öntöm a kanálba a kakaót :D

Azért gondoltam egyébként, hogy nem okoz kárt, mert a tej se tej már, a kakaó pedig.. ezek az instant porok nagy részben cukorból vannak nem kakaóból.

Az viszont nem igaz, hogy ami jó az embernek, az jó az állatoknak is. Sok szennyet eszünk mi meg..

Viszont köszönöm a válaszokat :)

2013. aug. 25. 09:35
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

a cukor sem nekik való, ahogy a tej sem, a kakaóporban pedig szintén olyan alkotóelemek vannak, amik nem az ő emésztésüknek van kitalálva.

én nem adnék nekik kakaót.

pár kanállal sem.

neveld meg őket vagy keverd halkabban a kakaót.

ugyanúgy függőséget okoz az állatoknál, mint az embereknél.

2013. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Csapd be őket, tegyél ki két bögrét, és abból adj nekik, amit ihatnak.
2013. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
ez olyan mint a kutyáknál, hogy ne adjunk nekik csirkét mert a legtöbb kutya allergiás rá, viszont van aki meg imádja, semmi baja nem lesz a macskáknak sőt látod szeretik is
2013. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!