Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicámmal?

Mi történhetett a cicámmal?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy hete nem látom itthon, de a kitett eledelt mindig megeszi másnapra. Ma éjjel sikerült "találkoznom" vele, de teljesen elvadult. Fél tőlem, ha 3-4 méternél közelebb megyek hozzá, elszalad. A kaját se fogadja el úgy, hogy ott vagyok. Olyan a tekintete mintha meg lenne ijedve, félne, és állandóan a menekülő utat keresné. Eddig tündéri macsek volt, ha nem simogattam, akkor kierőszakolta, velem aludt a lakásban, kiskorában több hónapig cumiból etettem, mert a mamája magára hagyta. Most, mintha teljesen más cica lenne. Miért szokott el tőlem? Soha nem bántottam.
2013. aug. 26. 00:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Fiú cica, 1 éves, nincs ivartalanítva. Lehet, hogy a párzás miatt kergült meg?
2013. aug. 26. 01:01
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem egy ember megverhette, és most azt hiszi hogy minden ember gonosz, és bántani akarja. Persze semmi sem biztos. Lehet hogy van valami köze az ivarérettségéhez. Ülj le a földre, hívogasd, biztos hogy odajön hozzád. Lehet hogy nem első nap, de ne add fel! ;)
2013. aug. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 yakumo18 ***** válasza:
100%

Ebben van igazság : " Szerintem egy ember megverhette, és most azt hiszi hogy minden ember gonosz, és bántani akarja."

Sajnos ez is előfordulhatott vele :/

Párzani már nem igazán jár, most már inkább a hűvösebb időkre koncentrál a szervezetük. Ezért is esznek jóval többet általában ilyenkor. Persze kivételek mindig vannak.

Minden esetre próbáld meg valóban lassan és finom hívogatni. Leülni a közelében. Érdemes jutalomfalatot venni, amivel szépen apránként magadhoz tudod csalni. Először csak dobd oda mellé, úgyis megnézni hogy mi az. Majd egyre közelebb és közelebb magadhoz. Persze ez sem megy majd egyről a kettőre. Többször kell ezt "eljátszani" vele. Az én macskám kifejezetten odavan a jutalomfalatokért. Sőt nálunk úgy van szoktatva. Mivel lakásban tartott macska..hogy mikor elmegyünk akkor mindig kap jutalomfalatot. Olyankor beül a szoba közepére és várja. Nem mozdul. Előtte sajnos mindig kiszökött mikor elszerettünk volna menni. Ezzel tudatosítottuk benne hogy "jól jár" ha vár és nem szalad ki. A mi cicánk lassan 2éves ivartalanított lány cica.

2013. aug. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szeliditsd vissza, mert tuti bántalmazták, és ha egyszer találkozott rossz emberrel, félő találkozik újra :(
2013. aug. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Gondoltam, hogy ez a helyzet. A szomszédunk nem szereti a macskákat, lehet, hogy átkeveredett a kertjükbe és ő bántotta. :(

Holnap azért burkoltan rákérdezek nála...

2013. aug. 26. 22:25
 6/7 yakumo18 ***** válasza:

Szegény macsek :/

Rá is kell kérdezni, ezért az sem állapot hogy a szomszéd elvadítja a másik házi kedvencét...mert ő nem szereti éppen az állatokat. Remélem sikerül majd visszaszoknia rendesen. Azért majd ha haladtatok majd előre a cicussal írj majd :)

Érdekel tényleg :)

2013. aug. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csak óvatosan a szomszéddal. A nagyiméknak volt egyszer egy kutyája, és a szomszéd megmérgezte. Kegyetlenség...
2013. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!