Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 napos kiscica elég ha csak...

Csipi1984 kérdése:

5 napos kiscica elég ha csak vizel, vagy széklete is kellene hogy legyen minden alkalommal?

Figyelt kérdés
Egy 5 napos kiscicát cumisüvegböl etetünk, speciális baba cica táppal. Tegnap reggelig ment a széklet és a vizelet is étkezés után, de azóta mindig csak pisil (viszonylag sokat), de nem tudjuk rábírni, hogy széklete is legyen. A pocija elég nagy. Aggódnom kellene, vagy ez normális, hogy nincs annyi széklet, hisz csak folyékonyat eszik?

2013. aug. 28. 10:51
 1/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Széklete is kell legyen, masszírozzátok a hasat, végbél tájékát nedves vattával
2013. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 k.zl ***** válasza:
100%
Igen, aggódnod kellene. Amikor a kiscicák szopiznak, közben az anya a nyelvével megtisztítja a végbelüket. Tulajdonképpen maszírozza, és egyben tisztába is teszi őket. Ezért is marad tiszta a helyük, mert az anya tulajdonképpen megeszi közben. Ha nincs anyjuk, akkor neked kell naponta többször (szerintem legalább 4-5 alkalommal pl. evés közben vagy után) nedves vattával törölgetned, mert ez segít beindítani az emésztésüket. Ha ez elmarad, meg is halhatnak.
2013. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól írták előttem, a végbéltájékát kell kicsit maszírozgatni, lehetőleg evés közben vagy evés után. Nekünk is volt egyszer anyacicánk és ő is mindig ezt csinálta nekik. A picikék hátukra fordultak, az anya pedig szépen megtisztogatta nekik, ők meg szoptak közben.
2013. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem volt egyszer egy kiscicám akit nem etetett az anyukája, így hasonló cipőben jártam veled!

Ha már egyszer volt széklete, akkor rendszeresen kéne lennie, ha sehogysem lehet rábirni,

langyosvizes vattával maszírozzátok a végbélnyillása körül...

2013. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mi is így próbálkozunk. Most végül sikerült :) Csak igazából azt nem tudom, hogy minden étkezés után kéne, hogy legyen székletük, vagy elég ha csak néhányszor egy nap (most még napi 7szer esznek)
2013. aug. 28. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom megmondani hányszor kellene naponta kakilniuk, de szerintem ha napi egyszer legalább van, akkor baj nem lehet.
2013. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!