Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy 19 hetes kiscicám, eddig nem is volt vele különösebb gond. Szobatiszta az első perctől fogva, okos, megérti a dolgokat és sokat is van vele foglalkozva, igyekszünk mindent megadni neki.

Tipikus macska, ha kedve van, akkor jön és nagyon szeret, bújik, meg dorombol :) amikor meg nem, akkor általában elvan magában.

Eddig még elnéztük neki, -mondván, hogy kiscica és játékos- amikor nekiment a kezünknek vagy a lábunknak, nem is csinálta durván, harapdált kicsit meg karmolászott. Levadászta gyakorlatilag :)

Az utóbbi időben azonban kezdek aggódni, mert nagyon be tud durvulni. Már a leszoktató fázisban vagyunk, tehát próbáljuk nem hagyni, hogy így játsszon, azonban ez csak még inkább felidegesíti és szabályosan nekünk jön. Egyszerűen nem érti a nemet és ha odacsapok ( nem vagyok veréspárti,mielőtt megkapom itt valakitől), az sem használ. Tegnap már úgy megkarmolt, hogy vérzett is az ujjam.

Nem akarom, hogy agresszív macska legyen belőle és nem is értem a viselkedését, mert tényleg mindent megkap, imádjuk, szeretjük, ki van nyalva a feneke. Persze ez nem állandó dolog nála, olyan mint egy gomb, amit ha bekapcsol, akkor elkezdi, utána meg mintha mi sem történt volna, jön és bújik.

Arra is gondoltam, hogy nincs-e azzal összefüggésben, hogy esetleg kezd ivarérett lenni. Elég nagy cica a korához képest, gyorsan is fejlődik és mostanában sokat "kerreg" csak úgy ok nélkül.

Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogyan lehetne erről leszoktatni? Amúgy kisfiú, ha ez számít valamit.



2013. aug. 29. 09:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy kezd ivarérett lenni és ha te fiú vagy akkor lehet hogy bepróbálkozik hogy te felette állsz vagy nyugodtan leuralhat.

Mennyi ideje próbáljátok leszoktatni?

Nyugodtan folytasd szólj rá nem durván de hogy érezze hogy te vagy a főnök és egy kicsit koppints az orrára egyszer le fog szokni de lehet hogy ez egy fél évbe is beletelik.

Én sem vagyok verés párti soha egyetlenegyszer nem bántottam a macskám általában ha rászólok már tudja hogy rosszat csinál(t).

2013. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, plusz anyum úgyhogy két nővel áll szemben a kis vakarcs :)

Igazából 1.5-2 hete próbáljuk leszoktatni, de nem nagyon veszi a lapot. Ebben a hónapban szeretném elvinni ivartalanítani, de félek, hogy akkor meg megmarad nála ez a dili, és nagy macskát már nem olyan egyszerű lehámozni a karomról. Próbáljuk szép szóval, próbáljuk kiabálással, de nem érti meg. Ekkor jön a "koppintás", de nem, az sem hatja meg.

Nekem még sosem volt macskám, nagyon fura ez a kutyák után. Azok nem voltak ilyen önfejű kis akarnokok, megértették mindig amit akartam.

2013. aug. 29. 10:28
 3/20 Madaracska válasza:
Bocs, hogy csatlakozok a témához, de nekünk is ez a problémánk. kb. 10 hónapos kis kandúr, akire ha rájön a dili terrorban tartja a családot, nem győzzük kapkodni kezünket, lábunkat, mindenkinek nekimegy. Hiába szólunk rá hangosan, koppintunk az orrára, ettől még jobban bevadul. Teljesen tanácstalan vagyok, nem akarom szélnek ereszteni, de ez így már nem mehet sokáig.
2013. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
hehe nekem is ez a gondom! enyém 4 és fél hónapos kandúr (még) hamarosan nem lesz az :) remélem akkor minden megjavul!pont tegnap volt egy ilyen esetem, feküdtem az ágyba és kapcsolgattam a tv-t! Na a távirányítós kézre mindig ráugrik és hiába tolom el,kiabálok, "dobom" ki az ágyból, csapok a valagára, visszajön mint a bumeráng és ahogy a kérdező is írta, még jobban bevadul! Szoktam spriccelni, de hát az odébb van, aludni mégsem vihetem magammal a spricnit! Amúgy az használ valamennyire, de attól meg megutálta a vizet, pedig előtte kedvelte! Tanácstalan vagyok én is, csak abban bízom ha kiheréltetem megjavul! Kedves kérdező, igen biztos ivaréretté kezd válni, szerintem az enyém is, és nagy is 3 kg és nem kicsi, de nem kövér és én október első hetén viszem, mikor nincs már meleg!akkor 5 hónapos lesz, a doki szerint az jó, mert ha korán van műtve, akkor a rossz szokásait ki lehet irtani, de később már nem.
2013. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Madaracska, ki van ivartalanítva? ha nem akkor sürgősen, addig ugysem fog javulni! ha meg kivan akkor lehet hogy későn vitted el???
2013. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ó, a spricnit mi is próbáltuk. Azt értük el vele, hogy imádja a vizet, még zuhanyozni is bejön velünk :D

Én sem jutottam más megoldásra, kérek mihamarabb időpontot az orvostól. De megnyugtat, hogy nem csak én küzdök ezzel a problémával. Kezdtem kétségbeesni, hogy mi rontottunk el valamit a nevelésével.

2013. aug. 29. 13:32
 7/20 anonim ***** válasza:
valószínű elrontottuk azt a nevelést mind ahányan vagyunk :D nem tudom, keresztanyámnak 30éve vannak macskái, soha nem voltak neveletlenek! pedig azt csinálom amit mond! elsöpröm a macskát! Tehát odébbsuhantom! :D nem ütöm, kivéve már mikor megőrülök..nem verem az állatokat higgyétek el, de mikor egy vérengző neked esik hmmm az nem kellemes! tiszta seb vagyok...ugyan mondják hogy nem szabad a macskát verni! el is hiszem... de akkor mit kell vele csinálni, hogy értse? volt hogy sikítottam, morogtam, hörögtem mint egy fogyatékos :D de semmi, egy pillanatra megáll a szadival, aztán folytatja!
2013. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Amikor elsöpröm, akkor hátracsapja a füleit, kidülleszti a szemét, a farka egy nagy pamacs lesz, és még mérgesebben jön nekem. Mintha azt mondaná, hogy hogyan merészelem én ŐT félrelökni :D

Én mondjuk tudom magamról, hogy nem vagyok következetes, mert megütni is úgy ütöm, mintha simogatnám, utána meg szinte bocsánatot kérek, de ez már tényleg tarthatatlan. Anyu keményebb vele, ő próbálja nevelni, többé-kevésbé sikerül is ( nem megy fel a konyhában a pultra meg az asztalra), de vele még talán durvább ilyenkor mint velem. Ő néha keményebben oda is csap neki, de az is mintha meg sem történne...

2013. aug. 29. 14:00
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja én is mindig sikítva és hörögve üvöltöm a nevét egy b*zd meggel kombinálva, szerintem a szomszédok azt hiszik kettyós vagyok :D
2013. aug. 29. 14:02
 10/20 anonim ***** válasza:
nálunk is! szó szerint felpupozza magát és támad! Hát azthiszem minden hiába :D
2013. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!