Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeptember végétől újdonsült...

Szeptember végétől újdonsült perzsa cica tulajdonos leszek. Legjobb tápot szeretném neki adni, amibe sok a hús de ízletes is, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Ő lesz az enyém,már lefoglaltam:


[link]


Van egy kistestű kutyám is,aki viszont imádja a cicákat, hogy szoktassam össze őket majd?

Másik kérdés hogy zárt törzskönyves ez mit jelent?

Mindenképp ivartalanítani szeretném,nem szeretnék jelölgetést, kandúr cica,mikor érdemes hogy mindenképp megelőzzem ezt?

Volt perzsa cicám 10 évig, szintén kistestű kutyával volt együtt,de ők jól kijöttek,meg ő nőstény cica volt.

Kandúr macska természete sokban eltér a nőstényétől vagy nevelés kérdése?

Tenyésztő szerint ahogy nevelem,szeretném ha szeretné hogy szeretném :)



2013. aug. 29. 13:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%

Amikor megérkezik a cica (és téged megszokott egy kicsit meg az új helyet, nem érdemes azonnal a kutyához vinni mert elég lesz neki hogy a hely és a gazdi is új) mutasd meg neki és figyelj rájuk oda ne hagyd hogy a kutya bántsa ha együtt vannak ne hagyd egyedül őket egy pillanatra se majd ha megbarátkoztak hagyhatod őket egymagukra ha már biztos vagy benne hogy egyik sem bántja a másikat (de azért mindig legyen hely ahova a kutya nem tud menni a cica igen fordított esetben is jó de az nem fontos annyira).

Amíg kicsi érdemes neki junior (1 éves koráig) nedves eledelt (főleg azt majd ha nagyobb lesz akkor lehet több a táp is az étrendjében de akkor is mindig kapjon egy kis húst) és tápot adni.

Hús mindegyikben kevés van hogy milyen ízű nem tudom nem kóstoltam még.

A Whiskas jó mert van mind a két fajtában és sokféle kiszerelésben (de ez függőséget okoz de sztem a többi márkásabb is ezzel szoktatják rá az állatokat).

Ha szeretnél tápból vehetsz neki Royal Canint nedvesből pedig Gourmet.

A kandúr nem különbözik sokban a nősténytől érdemes kasztrálni mert különben jelölgetni fog (6-8 hónapos korában érdeme megtenni).

Ha valami más is érdekel vagy bővebben érdekel valami vagy egyéb kérdésed van írhatsz privát üzenetet.

2013. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Maxitabi ***** válasza:
100%

Cuki!!!!Halálosan néz ki!!Szóval kandúr.. az enyém -MC-,eleinte távolságtartó előkelő úrfi volt,de mára már többször jön hízelegni,simire,mint a nőstény cica...Kb fél éves kora körül a kasztrálás.Nálunk bevált,nincs is jelölés.Egyes újabb vélemények szerint pedig még előbb is lehet!!Kutyával lassan,ahogy már írták,nem hiszem, hogy gond lenne!

Kaja: nehogy W...!!! És én nem ajánlanám az RC fajtatápját sem,bár sokan meg vannak vele elégedve.

A legjobb száraz az orijen, acana, taste of the wild,applaws,granata pet,porta 21 feline finest sensible,carni love chicken &salmon...(Nálam o.. és aca.. van,néha a leonardo kacsás-jutinak,neten rendelem a forgalmazótól,ingyen kihozzák a nagy zsákot,kb 3 hónapra elég a 2 cicának,de kapnak mellé naponta konzervet is,néha nyers húst.

De általános, hogy inkább barf etetés az egészséges, ill a nedvestáp lenne szükséges-persze abból is a legjobbakat érdemes csak.

Jó cicázást majd!!

2013. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm:))

Én kutyám azt imádja ha macskák kergetik,soha nem bántaná őket csak nem akarnám hogy a cica bántsa félelmében :)

Tápba még junior kéne azért vagyok gondba,az apple macskatápból láttam feketekagylós tonhalas nedves eledelt nem semmi :D

Körbenézek,de petnet-ről fogok megrendelni mindent nagyon jó árban vannak dolgok,olcsóbb sokkal mint a fressnapf.

Nagyon várom a kis herceg érkezését :)

2013. aug. 29. 20:24
 4/19 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Olyan táp, amiben SOK a hús? :-))
2013. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

ezt úgy értem nem egy gabonával vagy húsliszttel esetleg még rosszabb dolgokkal teleszórt szennyt akarok venni neki,hanem amibe tényleg hústartalom van az első helyeken az összetevőkben..

Royal Canin perzsa táp tetszik a szőrgombócok kivédésére csak félek a sok gabonától :S

Ezen kívűl orijen,illetve eukanuba tápja tetszik juniorba.

Acana-val az a bajom hogy felnőtt és junior egybe van..

2013. aug. 31. 18:02
 6/19 Maxitabi ***** válasza:
A húsliszt-ha le van írva, hogy csirke, bárány,lazac...stb a hús dehidratálásával készül-hiszen nyersen nem lehet a száraztápba beletenni. Vagyis ilyen esetben hús= húsliszt, a nedvesség elvonásával. Ha csak annyi van, hogy szárnyasliszt/baromfiliszt,na az a rossz,mert all inclusive-mindenét beledarálják-csőr,toll....stb. Óriási a különbség!!
2013. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm ez hatalmas segítség,nem tudtam :)
2013. aug. 31. 21:02
 8/19 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

ne zavarjon,hogy nincs külön kölyöktáp acanában és orijenben,egyszerűen csak többet kell adni belőle (zacskóján és a honlapon megtalálni az etetési útmutatót)

Nálam nagyon bejött ez a két táp, most a halas orijent kapják (előtte a csirkés volt),de ettől sokkal szebb a szőrük és nem csomósodik annyira az MC bundija. Nem híznak,pedig mindkettő ivartalanított.

Nálam a szőrlabdák ellen a macskafű vált be, cserépben két helyen van a lakásban, naponta többször járnak rá, néha a házicicám hányik tőle (a szőrt),az mc-m 3 év alatt csak egyszer öklendezett szőrt, ő megemészti és hátul távozik a lenyelt szőr.

2013. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Macskafűre emlékszek igen,régen perzsám is zabizta azt mindenképp beszerzek:)

Akkor ez a termékcsalád szerinted felejtős?


[link]


úgy gondoltam ezt kapná ebédre,vacsira meg valami minőségi konzervet,vagy husit halat stb.


Igazából ragaszkodok juniorhoz mindenképp,nem akarok semmit elrontani önhibámból etetésében.

2013. szept. 1. 11:24
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

Azzal fogod elrontani hogy megveszed neki a 25 000 Ft-os kaját és elkényesztetettt macskát nevelsz belőle.

Attól mert drágább még nem feltétlenül jobb.

Van olyan macska akit a legolcsóbb kaján neveltek fel (nem mondom hogy ezt vedd de felesleges több tízezret erre kidobni elég sztem egy 5-10 000 Ft-os kaja ha egy pedigrés fajtatiszta kiállítás cicát akarsz nevelni e te tudod) és olyan jó cica ragaszkodó kedves soha nem bánt senkit még a több ezres kaján felnőtt macska azt hiszi hogy mindent lehet és nem tiszteli a gazdáját, csak egy etető automatának nézi.

2013. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!