Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kérem valaki segítsen amíg...

Kérem valaki segítsen amíg kiér az állatorvos?

Figyelt kérdés
4hós kiscicám kint volt az udvaron, van egy kutyám is aki épp evett és nem nézte túl jó szemmel, hogy odament hozzá ezért megharapta. A szeme felett egy csíkban mintha felszakadt volna a bőr, én összehúztam, hogy hátha összeforr neki csak, de enyhén vérzik is. Az állatorvos csak este tud kijönni max 3 óra múlva!!!! Mozog a cica, ivott is tejet, meg mosakszik nagyon, eddig mindig dorombolt még akkor is ha csak meglátott de most semmi! Fejét rázogatja szegény :( a doki nem mondott semmit csak hogy állítsam el a vérzést!! de nem folyik rendesen csak így csepereg. Most mit tegyek? A többi orvos szabadságon van
2013. aug. 29. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
"szorítsd" el valamivel a vérzést.Ha nem vérzik annyira akkor hamar abba fog maradni.Ha esetleg van otthon betadin azzal bekenheted, vagy oxicort spré.
2013. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A macskák nagyon szívós állatok, durva dolgokat is képesek túlélni. Mondjuk 4 hónapos az még felettébb fiatal, de szerintem nem lesz baja egy sebtől. Főleg, hogy írtad, hogy igazából mozog ő, iszik is. A dorombolást valószínűleg a trauma miatt hagyta abba.
2013. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogd a cicát az öledbe, hogy ne szaladgáljon, így látod mennyi vért veszít. Szerintem ha csak kicsit vérzik, akkor nem kell tenni semmit. Nem lesz baj, amíg kiér az orvos. Ha úgy gondolod, hogy azért eléggé vérzik ahhoz, hogy estére sok vért veszítsen, akkor fogd az öledbe, simogasd, hogy nyugton maradjon (idővel talán el is alszik), és szoríts egy tiszta anyagot a sebre, de ne mozduljon el, mert akkor mindig újra megnyitod és még inkább vérzik majd.

Tejet pedig csak akkor kapjon, ha ő nem érzékeny rá, mert most nagy probléma lenne, ha még hasmenése is lenne a laktóz miatt és kiszáradna + jelentős mennyiségű vért is veszítene.

A kutyával pedig majd foglalkozz, engednie kell, hogy te is bele tudj nyúlni a táljába, amikor eszik, el kell ismernie falkavezérnek. Az még elmegy, hogy rámorog a macskára, de ha így megharapja ilyesmiért, akkor nem ártana megnevelni.

2013. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pontosabban csontot rágott, gondolom hallották a ropogást és kíváncsiak voltak, ő meg rögtön támadott. Mikor kaját kapnak együtt esznek ha kell egy tálból, csak a csontra "allergiás". Amúgy már játszanak a kicsik, dorombolt is az orvos lefertőtlenítette csak.Kecsketejet kapott, nem érzékenyek.
2013. aug. 29. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!