Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ajánlana valaki szobacica fajt?

Ajánlana valaki szobacica fajt?

Figyelt kérdés

Olyan cicát keresek, aki kifejezetten jó érzi magát a lakásban. Nem baj, ha drága, fontos, hogy szeressen benn lenni.

Korábban volt egy félperzsa cicám, de ő nagyon szívesen volt kinn, és sajnos eltűnt :( Ezt szeretném megelőzni egy benti cicával. Tudom, hogy sokat számít a nevelés, de szerintem legalább ennyit a genetika. A fajtiszta perzsa macska nem tetszik.


Szóval cicaértők remélem tudtok segíteni! :-)


2013. aug. 30. 17:29
1 2
 1/11 kicsimelcsi ***** válasza:

Sajnos ne vagyok cicaértő...

De a barátnőméknek Maine Coon cicájuk van,csak bent,és remekül elvan :)

wishkas cica is jól elvan (szintén van egy barátomnak)

és hát igazából tényleg nevelés kérdése :)

egy egyszerű házicica is elvan lakásban.

Vagy esetleg sziámi,Britt,cirmos...és még sok más,keresgélj és amelyik megtetszik :)

(nekem személy szerint a Main Coon a kedvencem :))

2013. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez neveléstől és a cica személyiségétől függ. Eddig volt 2 házimacskánk, közülük az egyik rengeteget csavargott, de mindig hazajött, a másik a küszöböt sem lépte át, csak akkor érezte magát biztonságban, ha a lakásban lehetett. A mostani cicánk brit rövidszőrű, de szintén nem lép ki az ajtón, akkor sem, ha az ajtó nyitva áll percekig. :)

2013. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Főleg a cica jellemén és a nevelésén múlik. Törekedj arra , hogy nyugodtam cicát válassz az alomból, akkor hátha nem lesz annyira mehetnékje. Az ivartalanítás pedig kimondottan ajánlott, így még nyugodtabb lesz és jelölni sem fog ha kandúrt választasz.
2013. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ragdoll
2013. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A ragdoll egy jó választás, és Magyarországon is elég könnyen beszerezhető. 100-120 ezer egy normális tenyésztőtől egy kiscica. (árulnak 20-50 ezerért is apróhirdetésekben, de ők 100%, hogy nem fajtatiszták, csak kinézetre néznek ki úgy, így lehet, hogy pont a nyugodt, szobacica-szerű jellemet nem örökölte...)
2013. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:

Régi típusú(dollface) perzsa? Normális macskaorra van, igazi perzsa jellemmel.


[link]

[link]

[link]

2013. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
vigyél haza egy sima házimacskát azzal jársz a legjobban. nem beteges, nem kell több tízezreket költeni havonta a kajájára, nem lesz random beteg. 2 macskám van mindkettő szobacica. az egyik egy kertből hozott házimacska soha semmi baja nem volt, a másik egy sziámi és most vehetem neki 5000 ft-ért a 1,5 kg-nyi RC tápot mert mástól megy a hasa. ismerősöm ugyan így járt a ragdollal...
2013. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat!


Arról már olvastam, hogy egy kutya jellemét hogyan lehet felismerni kölyök korában, de egy macskánál mit kell figyelni? Milyen jelei vannak annak, hogy nyugodt lesz és nem őrül meg a friss levegőért? :)

2013. szept. 3. 09:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Bármilyent választhatsz de ne csincsilla Perzsa legyen. Nekem már több olyanom is volt de a tapasztalataim szerint genyák. Ezalatt azt értem ,hogy rettenetesen kényesek. Semmi sem felel meg nekik. Pl. Kiengedtem az udvarra mert ki akart menni. Ahogy kitettem azonnal be akart jönni. És ahogy behoztam megint ki akart menni.

Volt már rendes Perzsám és Ragdollom valamint maine Coon-om is és ők teljesen normálisak voltak.

2013. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a házi macska a legjobb! Nálam is szobába van! Utcáról mentettem és büszke vagyok magamra, hogy ennyi kóbor és éhező macska mellett egyet legalább felkaroltam és megmentettem!!! Ivartalanítás és tökéletes kis édes szobacicát kapsz!
2013. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!