Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kéthetes kidobott kismacskák...

Kéthetes kidobott kismacskák etetésével kapcsolatban szeretnék tanácsokat kérni. Mik a szabályok?

Figyelt kérdés

Ideiglenes befogadóként most először vannak nálam kismacskák, cumiztatást már csináltam kutyákkal, de ez mégsem ugyanaz, így nagyon örülnék néhány tanácsnak. Mennyit kell egyszerre adni nekik? A menhely állatorvosa 2 ml-t mondott, a neten ennyi idős cicáknak alkalmanként kb 5 ml-t ír, ők viszont nem éreztek még rá a fecskendőből szopizásra, szóval nem tudom azt nézni,hogy ők mikor hagyják abba, azaz mennyi esik jól nekik. A másik kérdésem az lenne, hogy normális-e, hogy ennyit alszanak? Nem ébrednek fel 3-4 óránként, amikor jön az etetés ideje, akkor is nagyon mélyen alszanak...ilyenkor igenis ébresszem fel őket és erőltessem az evést, vagy úgyis megy majd a nyafi,ha éhesek? Szeretném, hogy szépen fejlődjenek, szóval eddig inkább ébresztgettem őket, de furcsának tartom, hogy maguktól nem jeleznek.


Előre is köszönöm a válaszokat!(:


2013. aug. 30. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Tápszerrel és nem tejjel etetünk!

2. A táp mindig 25 fokos.

3. Egy alkalommal 5 ml tápot adunk nekik és napi 5 alkalommal.

4. Egy kortynak max. 0,5 ml tápot adunk.

5. Etetés után meleg vizes vattával dörgöljük meg a pocijukat,ezzel elősegítjük az emésztést.


Én már sok cicust neveltem fel így.

2013. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Tápszert kapnak és az 5 alkalom is megvan, bár még csak másfél napja vannak itt! A pocakjukat és a végbélnyílásuknál is masszírozom őket, viszont eddig még csak pisi volt, az mondjuk elég bőségesen. :)
2013. aug. 30. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó,csak így tovább:)!
2013. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!