Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák tényleg nem kötődnek...

A macskák tényleg nem kötődnek az emberhez?

Figyelt kérdés
Nincs macskám, de egy kóbor macska szinte mindennap a kertben van, most kimentem hozzá és elgondolkodtam, sokan mondják hogy a macskák öntörvényűek, és hogy az emberre csak azért van szükségük hogy kapjanak enni ez tényleg igaz? nem kötődnek az emberhez?
2013. aug. 31. 16:59
 1/10 anonim válasza:
100%
Ha egy cica sokáig mellettted van,ő ugyanúgy kötődni fog hozzád,mert megszeret,és megszokja már a jelenléted. Úgyhogy nem,nem igaz. x
2013. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De amikor felnőnek akkor már csak enni járnak haza nem? akkor még is miből gondolod hogy szeret? ilye na természetük vagymi?
2013. aug. 31. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:
De kötődnek. Mert amikor felnőtt, akkor is akar játszani, akkor is az öledbe ugrik és hízeleg, meg eléd megy ha haza jössz, csak amikor jó az idő, akkor többet van el otthonról.
2013. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érdekes állatok az biztos
2013. aug. 31. 17:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden macska más és más. Az én kandúrom 3 éves de szinte egész nap alszik a foteljában. Nem csavarog, max kisétál a kertbe és már jön is vissza. Kimutatja a szeretetét. Ölelgeti a nyakam a lábával, mosdat, dorombol.
2013. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valóban a macskák igen függetlenek pláne a kandúrok.De ettől jól esik nekik az ember szeretete.Nálunk három kandúr van sokszor egész nap nem látom őket de ha épp kijövök a házból és elcsipem valamelyiket,simogatni kezdem ő meg hálásan dorombol.
2013. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 SzilKa ***** válasza:

Nekünk két benti cicánk van. A fiúmacska aboszolút a férjemhez kötődik, szót fogad neki (másnak nem), az ajtóban várja és nyávog utána, ha nincs itthon.

A lánycica meg hozzám kötődik (3 éve én szedtem össze félholtan az utcán), teljesen búskomor, ha nem vagyok itthon, alig eszik, nem beszél, amikor hazajövök meg jön mindenhova utánam és folyamatosan "magyaráz".

Szóval ők nagyon is kötődnek hozzánk.

2013. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak enni jár haza. Leginkább otthon alszik egész nap. A kan macskák bejárják a területüket, nem kóborolnak csak úgy össze-vissza. Ez a vadászterületük lehet nagyobb mint az udvar, de nem mennek el túl messzire. A nőstények is otthon meg a szomszédban portyáznak.

Ha csak lakásban vannak akkor meg egész nap alszanak.

Az a macska ami a kertedben van valamelyik szomszédodnál lakik, csak a kerted is az ő felségterülete. Ha odajönne egy másik macska akkor harcolnának és az erősebbé lenne. Tehát az, hogy a kertedben látod nam azt jelenti hogy megszökött otthonról mert neki az is az otthona nem csak az a lakás ahol etetik.

2013. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A macskák is kötődnek az emberhez. Az öntörvényes hülyeség onnan jön, hogy sokan a kutyákhoz hasonlítják őket. Nos, egy macska gyakorlatilag oda megy, ahova akar, míg egy kutya elég nehezen tudna átbújni a kerítés rácsain.

Ha nem kötődne az emberhez, akkor nem járna haza és nem bújna hozzá. Amikor hozzád dörgölőzik, nem csak a szagával jelöl meg, hanem "felveszi" a te szagodat is, így jelezve, hogy összetartoztok.

2013. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én cicám nagyon ragaszkodó, bár lehet azért mert előző gazdája kirakta. egyik nap mentem haza az egyetemről, az egyik lámpánál egy cica mellém ugrott és leült. vártam mert piros volt a lámpa, elkezdett dörgölőzni, váltott a lámpa, elindultam a macska jött utánnam. bementem a boltba egy olyan fél órát lehettem bent, mikor kiértem a cica ott ült rámnézett és megint elindult velem. mikor hazaértem, bementem a házba lepakoltam, kicsit később kinéztem az ablakon a cica még ott ült és nézett felfelé. kimentem érte és behoztam, egyébként szép macsek, nem faj macska de nem is azaz iromba fajta, félhosszű szőrű nagytermetű kandúr. adtam neki enni, kapott langyos tejet és azóta vele lakik (3ik éve). kertes házban lakom, mikor nem vagyok otthol kirakom az udvarra, van neki egy fotel kitéve a teraszra, abba szokott ülni. egyébként érdekes hogy van mikor a tacskómmal együtt fekszenek a kutyaházba. szinte soha nem megy el, mikor hazaérek olyankor jön be velem kajolni, lefekszik és pihenget. rendkivűl nyugodt egy cica.
2013. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!