Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma fogok kapni egy másfél...

Ma fogok kapni egy másfél hónapos sziámi kislányt. Lakásba lakunk, de sokszor ki engedném az udvarra. Iskolába járok, es olyan fel kettő korul jövök haza, es hétkor megyek el. Nem lesz a cica magányos?

Figyelt kérdés
2. Kérdés: van egy 2,5 eves bischon Bolognese szuka kutyánk. Nem annyira bírja a macskákat, de csak délutánra jon haza a nagymamatol. Szerintetek össze lehet őket szoktatni? Hogyan?
2013. szept. 1. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Mi is lakásban élünk. A kutya és macska kint van az udvaron. Egy sziámi kislány szerintem szereti a kutyákat. A kutyák szerintem thai nyelven is tudnak beszélni, a kislány bőre színével nem hiszem, hogy bajod lenne. Thaiföldön is ismerik a kutyát is, macskát is. A kislány tud majd vigyázni a kutyádra is, meg a macskádra is.
2013. szept. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyussal nem lesz baj, ha megfelelően tudod irányítani, és az esetleges rossz megnyilvánulásait (ugatás, kergetés) le tudod tiltani.

Viszont én nem tartanék egy égszínkék szemű sziámi kiscicát kertben, félnék, hogy ellopják. Főleg amíg aprócska....

2013. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Társasházban lakunk,megbízható emberekkel,de a cica csak felügyelettel lesz kint! Koszi a válaszokat!:)
2013. szept. 1. 09:14
 4/8 Maxitabi ***** válasza:

Szia: azt kell mondjam, hogy a cicát 6 hetesen még nemis szabadna megkapnod, most kellene szocializálódnia az alomtestvéreivel együtt.. vagyis szaporítós cicád lesz.

Ez a kor még nagyon kicsi,NE az udvaron tartsd!! Amúgy is az első kb 3 hétben (ha nagyobb lenne)bent kell tartani, hogy megszokjon titeket és a környezetet. Ráadásul tutira megtetszene valakinek és ellopná, vagy elkóborolna, elütné egy autó, kutya támadná meg.

De mivel ilyen kicsi,pláne ne tedd ki! Oltásokat kellene kapnia,féregtelenítést (az állatorvos szokott lenni ilyenkor az első), és szocializálni is kell.

Amúgy a lakásban (vagy más biztos helyen) sem lesz magányos addig, majd alszik -persze előtte játszol vele reggel kb 10 percet (eleinte,majd egyre többet ahogy nő),akkor lefárad.

A kutyával óvatosan,fokozatosan kell összeismertetni, -először hadd lássák egymást tisztes látótávolságból,ha nincs nagyobb baj, egyre közelebb -kutya pórázon -szimat (cica kézben,de nehogy megijedjen,karmolás lehet, ha kiugrik és félelmében elbújik). A kutyát pedig erősen tiltani és nyilvánvalóvá tenni, hogy a cica hozzátok tartozik. Össze fognak szokni.

2013. szept. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze,az udvarra 3-4 hónapos kora után viszem ki. Nemtudom,pontosan mennyi idős,szerintem ős eleg kicsi meg,de az álomból mar csak O van,es a tenyésztő nagyon nem szivelli,minél hamarabb szabadulni akar tőle.. De kb. 6,5-7 hetes..
2013. szept. 1. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

másfél hónapos cica? csak gratulálni tudok annak aki ilyenkor odaadja.ha pedig ilyenkor odaadja akkor azt tudnod kell hogy nem tenyésztőtől veszed.Nekem szoktak lenni piciim én nem vagyok tenyésztő de 12 hetes koránél előbb nem adom oda.

Szerintem nézd meg honnan hozod mert a végén még lehet hogy nem is sziámit kapsz.......

2013. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mint kiderült,a cica július elején született,vagyis két hónapos,es nem szaporitotol van,Makk egészséges,es imádom. A neve Cleo:) viszont egy kicsit gyulladt a szeme,de ez elvileg gyakori a kiscicáknal.
2013. szept. 3. 13:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
MINIMUM 12 hetesek minden oltással, és törzskönyvvel a macskák tenyésztőnél. 8 hetesen is szaporított.
2014. jan. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!