Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor, hogyan, mivel kell...

Mikor, hogyan, mivel kell megfürdetni egy macskát?

Figyelt kérdés
A cicám most 10 hetes, de több oldalon is jártam már, de mindegyik mást ír. Valaki, aki ért hozzá,elmagyarázná, hogy mikor kell elkezdeni egy fürdetést a cicánál, és mennyi időnként? (Nem tudom

#macska #cica #orosz kék macska #állat fürdetés #cica fürdetés
2013. szept. 1. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell fürdetni a macskákat. Ha kicsi még és mondjuk sáros lett, stb, akkor oké, de egyébként nem kell.


Berakod a kádba, ha kicsi akkor jó a csap is. Legjobb lenne, ha ketten lennétek. Az egyik megfogja a grabancát, langyos (nem meleg) vízzel átmossátok, majd cicasamponnal, aztán levizezed és kész.


Az enyém utálja, és ketten sem tudjuk megfürdetni. Közben meg olyan hangokat ad, mintha ölnénk.


Cicasamponból jó a legolcsóbb Panzis is. De emberi tusfürdővel, samponnal nem kéne, mert a bőrük érzékeny rá. Viszkethet tőle, korpás lehet, akár a szőre is kihullhat.

2013. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell, de ha mindenáron akarod akkor ketten legyetek! Kádba, lavórba amibe akarod tedd bele, samponozd be, majd öblítsd ki! Semmi ördöngősség nincs benne, mint egy hajmosás, víz sampon öblít! És a helyedben húznék kesztyűt, de olyan igazi hoszú kesztyűt, mert a múltkor én nagyon csúnyán megsérültem, pedig a második fürdetés volt! Ja és szárítsd meg, ne hagyd vizesen sehol!! A sampi mindegy, csak macskának való legyen, mert lenyalja utána magáról! Mégegy! Ha nem akarja a fürdetést és nem megy neked sem, de a cica koszos lett, akkor megtudod törölgetni egy vizes-samponos rongyal és utána egy szárazzal! Jó pancsolást! :)
2013. szept. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most kicsi. Most fürdessem meg,vagy várjak amíg nagy lesz? Milyen időben jó ?
2013. szept. 8. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne várj vele, semmi értelme! Ha utálja a vizet akkor most is utálni fogja és később is! Szokták mondani, hogy korán el kell kezdeni szoktatni...Hát nálam nem ért semmit, 4hónapos korában megfürdettem, nem igazán örült neki! Lehet hogy korábban kellett volna...Ne várj vele, nincs időhöz kötve, ha jól megszárítod és nem megy ki egy pár órát,(Nehogy vizes maradjon a szőre és megfázzon!)nyugodtan fürdetheted most is!
2013. szept. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem muszály fürdetni, mert a macska tiszta állat. Csak akkor van szaga ha beteg. Kérdezz csak rá egy állatorvosnál. :) Max ha annyira megakarod fürdeni akkor elég egy hónapban egyszer. Vigyázz hogy a fejét ki hagyd. A fülébe ne menjen víz. Elég ha nedves szivacsal megtörölgeted. Kifejezetten macska samponnal. A szőre sem lesz olyan fényes mint amikor nincs fürdetve, mert a természetes olajok lemennek a bundájáról. Ha meg vagy a fürdetéssel, töröld meg a macskát és tedd egy macska hordozóba és zárd be. Hajszárítóval csak így tudod megszárítani. Kis fokozaton legyen hogy ne legyen nagy hangja. És fujd bele a boxba a levegőt.
2013. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell fürdetni.
2013. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A macskát nem kell fürdetni,nem is tesz jót nekik. Akkorsem kell ha szobacica,és akkorse ha kinti.
2014. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!