Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a cicát...

Hogyan tanítsam meg a cicát hogy szobatiszta legyen, és hogy ne másszon fel az asztalra? Nemsokára kapok egy kiscicát, megszeretném tanítani hogy szobatiszta legyen és ne másszon fel az asztalra

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:

a cicákm maguktól szobatiszták máe 5-6 hetesen.

amknt látod h pisilne kakilna valahova, rakd az alomra, s nagy valószínűséggel nagyon hamar meg fogja tanulni.


az asztalramászás- hát ebben a kérdésben én is várom a tippeket :D ha nem nézek oda úgyis felmászik...

2013. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
A cica tudni fogja hova kell végeznie a dolgát. Párszor belerakod a macska alomba. Fontos, hogy mielőtt ivarérett lesz ivartalanítsátok, mert megkeserítheti a saját maga és a ti életeteket is. Asztalról leszoktatás, már első perctől kezdve tiltjátok, felakar menni rászóltok "Nem" és lerakjátok az asztalról. Ez persze nem egyik percről a másikra megy. De arra ne számítsatok, ha nem látjátok akkor nem fog felmenni. Felfog menni. Öntörvényűek a cicák, de okosak és lehet őket tanítani. Kis korától kezdve legyetek vele következetesek. Sok esetben nem mintha érne náluk bármit is.
2013. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Második vagyok. Vagyis úgyse fogod tudni megtanítani neki százszázalékosan, hogy nem szabad :-) Az én cicám is tudja, hogy nem szabad, rászólok, hatalmas visszapofázás után belátja, hogy nem lenne jó ötlet felmenni és nem is megy fel, amíg ott vagyok. De fordíts csak hátat és már ott röhög az asztalon.
2013. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy amúgy se lesz asztalra mászós. Pároméknál két cica van, de még a dohányzóasztalra se másznak föl, ahonnan pedig lopkodhatnának kaját.

Viszont a székeket előszeretettel lefoglalják.

2013. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én végső megoldásként azt hallottam, vagy olvastam egyszer valahol, hogy vízzel kell őket lespriccelni, és akkor rossz élményhez kötik az asztalra mászkálást. Nem tudom, sosem volt macskám, csak ez rémlik valahonnan.
2013. szept. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.egyébként én is olvastam itt gyakorin a vizipisztojos ötletet
2013. szept. 1. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!