Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel tudom lenyirni perzsa...

Mivel tudom lenyirni perzsa cicám bundácskáját a nyári hőség miatt? Sima hajnyiroval?

Figyelt kérdés
2008. júl. 2. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ïgen én is csinàltam màr,igaz lehet elöbb megfog ijedni(elektromosnàl)

de van àllatkozmetika,ott is elvégzik,szerintem nagyon dràga nem lehet

2008. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Állatkozmetika a legjobb. Én sem magam nyírtam a cicám. Pszichésen sem jó, mert magát a nyírást nem szereti (utána a rövidszőrűséget annál inkább:), s ne kössön hozzád rossz élményeket, ne féljen tőled! A hajvágó sem sokkal olcsóbb, mert külön hajvágó kell a cicusnak, külön nektek:)
2008. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A perzsa cicánkat mi is kozmetikushoz vittük. Mikor említettük neki, hogy gondolkoztunk egy hajnyíró gép beszerzésén, inkább lebeszélt róla, azt mondta, hogy az emberi használatra szánt eszközök koránt sem alkalmasak a művelet korrekt elvégzéséhez. A perzsa cicaszőr ugyanis sokkalta vékonyabb szálú, mint az emberi haj, ezért a sima hajnyíró roncsol, tép és szaggat. Ezért inkább hallgattunk rá, és elvégeztettük szakszerűen a "bozóttalanítást".

Igazából nem volt drága, a karomvágással együtt olyan 2000.- ft körüli összeget fizettünk érte. Bár a művelet közben ez nem látszott, utána a cica nagyon hálás volt! :)


Szerintem a szakszerűség megér ennyi pénzt, ráadásul jó esetben elég évente egyszer nyíratni.


3 jó tanács:


1. Egyeztess időpontot, hogy ne kelljen sokat várni;

2. A hátáról ne engedd lenyíratni a szőrt, mert a cica a hátáról fázik fel a legkönnyebben. Egy 10 cm-es sávot érdemes meghagyni.

3. Csak végső esetben engedd elbódítani; ha nem muszáj, ne nyugtatózzák/altassák! (sok kozmetikus alapból ezzel kezd, ha cicáról van szó, holott nem mindig indokolt)


Végül, ne ijedj meg, sokaknak kissé csúnyácskának tűnhet egy lenyírt perzsa cica, de utána nagyon jól fogja érezni magát a bőrében!


Üdv:


Tomi

2008. júl. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Szerintetek vélteln az hogy nyáron is olyan rohadt sok szőr van rajta,mert szerintem nem! A szőre valamennyit szigetel,ha lenyíratod megég a bőre meg kitudja még mi történik
2009. máj. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!