Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tünetei lehetnek ha a...

Milyen tünetei lehetnek ha a macskának sérül a gerince? Ez gerinc sérülés lehet?

Figyelt kérdés
Arra jöttem haza hogy a macska be van szorulva a bukó ablakba, ki akart mászni. Amikor leszedtem mind a két hátsó lábát húzta a földön. Betettem a szállító kosarába, de úgy két perc múlva kivettem. Kisétált, működnek a lábai, de mintha sokkal gyengébbek lennének mint eddig. A kanapéra meg ilyenekre sem ugrik, hanem felhúzza magát. Azt hiszem főleg a jobb hátsó lába fáj neki vagy nem tudom, nem nyávog meg semmi, pedig megnyomkodtam, de a járása furcsa. Köszi a normális és segítőkész válaszokat.

2013. szept. 3. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Minél előbb vidd el állatorvoshoz, lehet, hogy gerincsérülés, bár lehet húzódás is. Csak le ne bénuljon szegény.
2013. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogyha a gerinc valamely részénél szorult be a bukóablakba, akkor lehet, hogy zúzódott az a szakasz, és kialakult egy duzzanat, gyulladás azon a területen, ami nyomhatja az idegeket, és emiatt lehet nehézkes a lábak mozgatása, de ez csak egy elmélet.

El kellene vinni állatorvoshoz, megvizsgáltatni, esetleg egy röntgent is csináltatni, hogy nincs-e komolyabb baj, mert mi nem látjuk, hogy hogy viselkedik most a cica. Remélhetőleg nincs komolyabb baj, de jobb lenne azért egy szakember véleményét kikérni.

2013. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem tudom most dokihoz vinni. Nincs nálam pénz és nincs itthon senki. A dokinak meg tartozunk. A macska meg véletlenül került hozzánk hogy úgy mondjam. Apám főnöke a kezébe adta a kismacskát egy dobozban, hogy dobja ki valahol út közben. Ezt csak azért írom le mert nem akarom azt hallgatni hogy minek vállaltuk el. Nem akartunk macskát. De amúgy köszönöm a választ:) Most az előbb már normálisan felugrott az ágyra. Holnap megpróbálom felvinni orvoshoz. Csak nagyon érdekel mennyire lehet komoly a baj.
2013. szept. 3. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel gyakorlatilag egyre jobban van, így valószínűleg nincs vele nagy baj.

De azért mindig jobb biztosra menni, és állatorvossal megnézetni.

2013. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet csak megnyomta! De ha lesz pénz meg lesz otthon valaki, akkor vidd el dokihoz!
2013. szept. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi minden választ:) Most már úgy néz ki hogy semmi baja nincs. Épp levadássza a kutyákat. Lehet hogy azért húzta úgy a lábait mert elzsibbadt, kitudja meddig lógott az ablakban szerencsétlen. De azért pénteken felviszem dokihoz.
2013. szept. 4. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!