Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Karthauzi vagy brit rövidszőrű?

Karthauzi vagy brit rövidszőrű?

Figyelt kérdés

Szeretnék, egy viszonylag szelíd, intelligens, halk szavú, családcentrikus, barátságos cicát. Nagyon tetszenek az ezüstös színű macskák. Először az orosz kéket szemeltem ki magamnak, de aztán felfedeztem a fent említett kettőt és beléjük szerettem, mert jobban tetszenek a robosztus, zömök testű cicák mint a kecsesek.

Szóval a kérdésem h a kettő közül ti melyiket ajánlanátok, tulajdonságban mi a különbség a két macsek között, mert ami eltérést én találtam neten olvasottak alapján, csak annyi, h a brit kevésbé aktív, mozgékony.


2013. szept. 3. 16:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy angol nyelvű lapon is most azt olvastam, h a Karthauzi játékosabb fajta, egészségesebb és tovább is él. A brit átlag 16 a másik átlag 20 évig. A legjobb macskafajták között a Karthauzi az első, a Brit csak a 14. Nem tudom mennyire lehet ennek hinni.
2013. szept. 3. 17:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem televíziót vagy mobiltelefont vásárolsz. Mindnek megvan a maga egyénisége. Lehet, hogy azért veszel meg egy adott cicát, mert a fajtája nyugodt. De a tiéd mindig futkározik, kotorászik, mászkál. Akkor mit csinálsz? Inkább fogadj örökbe egy árva házi cicát. Ugyanannyi szeretetet ad, sőt néha többet. A személyisége és viselkedése nagyon sok tényezőn alapszik.
2013. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek van karthauzi macskája, elég nyugodt, de nem dédelgethető, ritkán engedi, hogy simogassák, és elég harapós, ha valami nem tetszik neki... úgyhogy tényleg nem lehet általánosítani.
2013. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Még aktuális az ügy?
2013. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!